Lazer Epilasyon İçin En İyi Mevsim Hangisidir?

Lazer Epilasyon İçin En İyi Mevsim Hangisidir?

Lazer Epilasyon Hangi Mevsimde Yapılmalı? Lazer epilasyon ihtiyacı genel olarak yaz aylarında daha çok hissedilir ancak uzmanlar başarılı bir lazer epilasyon uygulamasının, kış aylarında yapılması gerektiğini belirtiyor.

Dermatolojide son derece yoğun olarak kullanılan lazer epilasyonun hem kadın hem de erkekler tarafından sık sık tercih edildiğini belirten Özel Medline Konya Hastanesi’nden Dermatoloji Uzmanı Dr. Alaaddin Atalık, “Vücutta istenmeyen kıllar her iki cinsiyet için de önemli kozmetik problem oluşturur.

Lazer Epilasyon Hangi Mevsimde Yapılmalı

Bunların yok edilmesi için çok çeşitli metotlar uygulansa da; kılların kalıcı olarak yok edilmesi için lazer epilasyon işleminden faydalanılır. Lazer epilasyon ihtiyacı genel olarak yaz aylarında daha fazla hissedilir. Ancak etkin bir lazer epilasyon programının kış aylarında yapılması gerekir.

Cilt güneşe maruz kalmadan önce işlemin sonuçlanmış olması gerekir. Aynı zamanda kış aylarında yapılan uygulama yazın kişinin problemin büyük bir kısmının çözülmüş olmasına da imkân sağlar” dedi.

Lazer epilasyon ile ilgili olarak Dermatoloji Uzmanı Dr. Alaaddin Atalık şu bilgileri verdi; “İnsan derisi ışığa geçirgendir. Kıl ise ışığı geçirmez, zira içinde bol miktarda bulunan siyah renkli melanin maddesi ışığı emer. Böylece lazer ışığı kıl kökünde son derece yoğunlaşarak ısı enerjisine dönüşür.

blank

Isınan kıl kökünde kılı üreten hücrelerde kalıcı hasar olur ve bu durum kıl kökünün kıl üretme fonksiyonunun kaybolmasına neden olur. Böylece birbirini izleyen seanslar sonunda kıllar uzun süreli olarak yok edilir. Tedavide deri korunarak, ışık enerjisiyle kıl kökü tahrip edilir.

12 yaşını tamamlamış, koyu renkli tüyleri olan herkese lazer epilasyon uygulanabilir. Tüyler açık renkli yani pigmenti az ise lazer ışığını emmeyeceği için lazer epilasyondan etkilenmez. Gözleri özel gözlüklerle güvenliğini sağlamak şartı ile bütün vücut bölgelerindeki tüylere lazer epilasyon uygulanabilir”.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ