SadeKadınlar – Moda

Kuaför Masrafını Azaltma Tüyoları

Kuaför Masrafını Azaltma Tüyoları

Kakül Düzeltme Sanatı (sıfır maliyetle)
Kuaförün onları kestikten üç, dört hafta sonra düzeltilmeye ihtiyaç duyacaktır. Peki her seferinde kuaföre mi koşacaksınız? Ekonimik olmak istiyorsanız işte evde kendi başına yapabileceğin kesimin püf noktaları;
1. Saçını her zamanki gibi yıka ve kurut.
2. Saçını geri kalanını arkada at kuyruğu yap.Böylece kaküllerin önde kalacak.
3. Bir kaşının kavis hizasından başlayarak,ince uçlu bir makas (kaş yada manikür makası) yardımı ile saçını dikey olarak (kesinlikle yatay değil) diğer kaşına gelene dek kes.

GÖLGELERİ AZALT: Bütün saçına gölge yaptırmak sence de çok gereksiz değil mi? Yüzünü çevreleyen tutamlara attıracağın gölge de sana gayet hoş bir hava verebilir. New Yorklu güzellik salonu sahibi Valery Joseph, “Yüzün, insanların en çok dikkat ettiği yer olduğu için yüzünü çevreleyen gölgeler çok daha dikkat çeker” diyor. Kuaförüne sorduğunda bunun maliyetinin çok daha az olduğunu göreceksin.
BÜYÜK İSİMLERDEN UZAK DUR: İlle de ünlü kuaför salonlarına ya da piyasada isim yapmış kişilere gitmek bizce çok gereksiz. Farklı bir bakım ya da çok özel bir saç kesiminde ısrarcıysan olabilir ama rutin işlemler için (fön, kırık aldırma, kaş düzelttirme gibi) mahallendeki kuaföre de pekâlâ gidebilirsin. Sonuçta bunlar da eğitim almış kişiler ve büyük riske girmiş olmuyorsun. Yine de emin değilsen, ilk denemende sadece fön çektir. İyi fön çeken bir kuaför muhtemelen diğer konularda da başarılıdır. Üstelik birkaç kez gidip seni tanımasını sağladıktan sonra bazı avantajlardan da yararlanman mümkün. Mesela kendi saç boyanı yanında getirdiğinde kuaförünün boyama işleminden ne kadar az para aldığına inanamayacaksın.
KENDİ BAKIMINI YAPMAYI ÖGREN: Bazı şeyleri işin ustasına teslim etmek gerektiğini kabul ediyoruz. Ama dip boyanı kendin yapabilir, çok az vakit ayırarak yüzüne ve saçına haftada bir kez maske uygulayabilir, bazı günler düz
leştirici, maşa veya bigudi yardımıyla saçına şekil verebilirsin. Bir ay boyunca bunları deneyip, kuaföre gitseydin ne kadar ödeyeceğini bir kenara not al. Ay sonunda rakamı topla. İşte bu kadar tasarruf ettin bile. Kuaföre ağda için de gidiyorsan ve lazer yaptırma şansın yoksa, bir epilasyon aletine yatırım yap. Bunlar hem pratik hem de uzun vadede oldukça ekonomik. Aynı şekilde internetteki videoları izleyip makyajını da kendin yapabilirsin. Özel günlerde bile.
TEKLİFLERE HAYIR DEMEYİ ÖGREN: Güzellik salonları daha fazla para kazanmaya çalışır, bu son derece normal. Dolayısıyla sana yüz bakımı, peeling, masaj gibi önerilerde bulunabilirler. Sadece manikür için gittiysen, bu önerilere kulaklarını tıka ve kibarca “teşekkürler ama şu anda düşünmüyorum” deyip konuyu kapat. Tabii hesapladığın miktarın birkaç katını ödemek istemiyorsan.
KÜÇÜK DOKUNUŞLARI HAFİFE ALMA: Düzenli olarak manikür yaptıramıyor olabilirsin. Evde yapmayı da beceremiyorsan, arada bir kuaföründen sadece ojeni yenilemesini iste. Ya da kendine birkaç güzel renk oje alıp evde kendin sür. İyi bir el kremi de kullandığın zaman, ellerin bir süre idare edecek kadar bakımlı görünecek. Saçın çok mu kötü görünüyor? Hemen kuaföre uğrayıp fön çektirmek yerine, bugünlük atkuyruğu ya da dağınık bir topuz yapmayı dene. Hem çok rahat edecek hem de bir masraftan kurtulacaksın.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ