SadeKadınlar – Moda

Koltuk Altındaki Terlemeye Botoksla Son Verin

Koltuk Altındaki Terlemeye Botoksla Son Verin

Ülkemizde ve dünya çapında de çoğu insan aşırı terleme probleminden son derece sorunlu durumlar yaşıyorlar. Aşırı terleme bedenin her yerinde veya aynı oranda olmuyor. Genellikle aşırı terleme koltuk altı, Ayak, ayak tabanı ve avuç içinde yoğun olarak görülmektedir. Koltuk altları aşırı terleyen insanlar günlük ve sosyal hayatlarında dolayısıyla ciddi problemler yaşıyorlar. Koltuk altlarında oluşan görüntü ve terle beraber ortaya çıkan koku sebebiyle çoğu insan çoğu sosyal organizasyonda çok fazla bulunmak istemiyor. Koltuk altındaki aşırı terleme için kullanılabilecek en etkili tekniklerden biri ise botoks ile koltuk altı terleme tedavisidir.

BOTOKS İLE TERLEME NASIL DURDURULUYOR?

Tüm vücudumuzun ana kontrol merkezi beyindir. Yani herhangi bir hareketi gerçekleştirmek istediğimizde beynimizden gönderilen hareket komutları sinirlerimiz aracılığı ile kaslara iletilirler. Tabi bu hareket emirleri ilk önce beynin hücreleri olan nöronlardan geçerek sinirlere ulaşırlar. Vücudumuzdaki ter bezlerine de komutlar aynı çalışma mekanizması ile gelir. Yani sinir sisteminden ulaşan komutlarla çalışırlar. Botoks adı verilen nörotoksin formundaki ilaç ise sinir uçlarında iletişimin gerçekleşmesini sağlayan moleküllerin salgılanmasına engel olur. Böylece sinirler ve onların kontrol ettiği organlar arasındaki iletişim kesilmiş olur. Sinirlerde bulunan alıcıların herhangi bir komutu almalarını önlemiş olur. Bu durumda da ter bezlerine beyinden ter üretmesi için gönderilen komutlar ulaşmaz. Tabi bu durumda da terleme gerçekleşmemiş olur. Ter bezleri ter üretmediği için de aşırı koltuk altı terleme probleminiz ortadan kalkmış olur.

AŞIRI TERLEMEYE KARŞI BOTOKS UYGULAMASININ ETKİSİ NE KADAR SÜRER?

Botoks gerçekten bir nörotoksin türevidir. Clostridium botulinum adı verilen bir anaerobik bakterinin salgıladığı toksin, laboratuar şartlarında işlenir ve tedavi edici bir forma dönüştürülür. Buna da botoks adı verilmektedir. Botoks Maddesi yalnızca uygulamanın yapıldığı bölgede etki gösterir ve bu bölgenin dışına etki etmez. Ayrıca bugüne kadar tespit edilen alerjik bir etkisi de yoktur. Botoks uygulaması aşırı terlemeye karşı yapıldığında etki ettiği süre son derece uzundur.

BOTOKS TEDAVİSİ KİMLERE UYGULANAMAZ?

Botoks toplum arasında tam anlamıyla bilinmese de bir ilaç ve nörotoksin türevidir. Bu nedenle hamile bayanlarda ve emzikli annelerde kullanılmamalıdır. Uygulanması halinde ise ciddi sorunler meydana gelebilir. Bu nedenle bebeğini emziren anneler ve hamile kadınlarda kullanılmaması gerekir.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ