SadeKadınlar – Moda

Koltuk Altı Kararması Neden Olur?

Koltuk altlarının koyulaşması bayanlar için rahatsız edici bir görüntü olup biz dermatoloji uzmanları tarafından bu durum tedavi edilebilmektedir. Ama öncelikle koyulaşmanın nedenlerini inceleyelim…

Koltuk Altı Kararması Neden Olur?

Hormonal sorunlar

Bazı bayanlarda polikistik over ( yumurtalık kistleri ) , insulin direnci gibi hormon rahatsızlıklarının etkisiyle koltuk altı kararması oluşabiliyor. Hormon tedavisinin de koyulaşmanın tedavisinde faydası oluyor.

Aşırı terleme ve bölgenin nemli kalması

Özellikle kilolu bayanlarda bu bölge nemli kalıyorsa koyulaşma zamanla artar. Bu tür durumlarda bir dermatoloji uzmanına başvurup uygulanacak tedavi ile bölgenin nemi kontrol altına alınabilir ve ilaçla bölgedeki koyulaşma açılabilir. Problemin tekrarlamaması için terlemenin kontrolü , sentetik terleten giysilerden uzak durmak yararlı önlemlerdir.

 

Hassas cilt için uygun olmayan epilasyon yöntemleri

Bölgedeki tüylerin epilasyonunda kişinin cildi de hassas ise eğer özellikle ağda gibi tahriş edici işlemler bölgede koyulaşma yapar. Lazer epilasyon gibi cildi tahriş etmeyen bir yönteme geçilmesi ile koyulaşma zaman içerisinde düzelir. Eğer ciltte çok koyulaşma olmuş ise lazer epilasyonu engelleyeceği için öncelikle ilaç tedavisiyle bölgenin renginin açılması gerekebilir.

Koltuk altı beyazlatma için bir dermatoloji uzmanından rahatlıkla yardım alabilirsiniz. Sadece açılma süreci zaman alır tedavi en az 1-2 ay sürebilmektedir. Koltuk altı kararması için bazı bitkisel yöntemler de uygulayabilirsiniz. İşte koltuk altı kararması için bitkisel yöntemler; Bu yöntemi aynı zamanda bikini bölgesini beyazlatmak için de kullanabilirsiniz…

 


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ