Kolay Eyeliner Nasıl Çekilir?

Kolay Eyeliner Nasıl Çekilir?

Kolay ve düzgün eyeliner çekmenin püf noktaları nelerdir? Son zamanların en trend makyaj stillerinin ayrılmaz bir parçası olan eyelinerin, gözleri çok daha çekici yaptığı su götürmez bir gerçektir.

Fakat eyelinerı düzgün çekmek gerçekten zor iş, tabii bunu nasıl yapacağınıza dair püf noktalarını bilmiyorsanız. Göz alıcı bakışlara sahip olmak için yapacağınız aslında şey çok basit.

eyeliner çekmenin püf noktaları

Kalemler

 bulaşıp dağılmadığı için; uygulaması oldukça kolaydır ama likit ve jel eyelinerlar gibi yoğun ve pürüzsüz görünmez. Gün içinde dağılıp, yok olması biraz da kalitesine bağlıdır.

Jel eyelinerlar

mat ve akıcı yapısıyla kolay uygulanır ve dağılıp gitmesi epeyce zordur. Kalem biçiminde değil küçük kaplarda satın alındığında fırça yardımıyla uygulanır.

Likit eyelinerlar

 oldukça belirgin ve keskin bir görünüm yaratır. Genelde kapağı fırçalı küçük bir tüpte bizlere sunulmuştur. Ayrıca fırça uçlu kalem şeklinde de olabilir. Uygulandıktan sonra kuruması biraz uzun sürebilir

Düzgün EyeLiner Çekmenin Püf Noktaları

Eyeliner Çekmenin Püf Noktaları:

  • Eyelinerınızı çekmeden önce başlangıç noktasından bitiş noktasına kadar küçük noktalar koyarak işaretleyin. Daha sonra işaretleri takip ederek eyelinerınızı çok daha kolay ve düzgün bir şekilde sürebilmeniz mümkün.
  • Düzgün bir eyeliner için elinizin sabit durması yani titrememesi çok önemlidir. Eğer eliniz titriyorsa, öncelikle dirseğinizi bir yere yaslayın ve dikkatli bir şekilde yavaşça eyelinerınızı çekin.
  • Bildiğiniz gibi, kalem, likit, krem gibi eyeliner çeşitleri var. Burada önemli olan sizin için en uygun olan ve en rahat sürebildiğiniz çeşidini bulmaktır.
  • Eyelinerı sürmeye başladığınızda daima ince bir çizgi çekerek başlayın. Yavaş yavaş kalınlaştırdığınızda hata yapma olasılığınız daha az olacaktır.
  • Eyeliner hata yapmaya çok açık bir uygulamadır ve hata düzeltilirken bütün gözünüze bulaşabilir. Bunu engellemek için fazlalıkları kulak çubuğu ile kolaylıkla alabilirsiniz.

eyeliner çekmenin püf noktaları

Her rengi bakışlarınız için farklı bir etki yaratır

Siyah: Cesur ve çarpıcı bakışlar içindir.

Kahverengi: Hemen göze çarpmayan dumanlı bir görünüm verir.

Gri: Daha parlak ve yumuşak bakışlar yaratır.

Simli: Parıltılı cıvıl cıvıl bakışlara sahip olmanıza olanak verir.

Mavi – Yeşil – Mor: Modaya son derece uygun bir görüntü verir.

Kirpik diplerine sürülen ten rengi: Bakışlarınızın daha diri ve canlı olmasına olanak verir.

Kirpik diplerine sürülen beyaz: Daha büyük görünen gözler için birebir.

Kolay ve Düzgün Eyeliner Çekmenin Püf Noktaları

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ