SadeKadınlar – Moda

Kaş Kaldırma Yöntemleri ve Kaş Tipleri

Kaş Kaldırma Yöntemleri ve Kaş Tipleri

Kaş kaldırma yöntemleri
Kaş kaldırmak için esas olarak 3 yöntem var en basit yöntem botoks yöntemi ikinci yöntem iplikle kaşın yukarı doğru çekilmesi yöntemi üçüncü ve en kalıcı yöntem ise endoskopik olarak kaşların içerden yukarı kaldırması tabii bunlar giderek zorlaşan yöntemler ama giderek de kalıcılığa ulaşan yöntemler botoks aslında 6 etkisi olan bir yöntem ama çok kısa ve iki üç dakika içinde yapılan bir yöntem ve ucuz etkisi gayet güzel herhangi bir kesiği yok herhangi bir cerrahi müdahale yok bu nedenle aslında ilk sırada tercih edilen bir yöntem tabi 6 ay sonra etki geçiyor ve kaşlar eski hizasına dönüyor ama yine de 6 ay bile bunun yukarıda kalması 6 ay aşağı inmemesi demek dolayısıyla belki o 6 ay yaptırmasanız daha da aşağıya kaşlarınız inecek dolayısı ile botoks aslında çok da faydalı bir şey eğer uygun yapılırsa ve uzman ellerde yapılırsa ve 6 ay sonra tekrarlanabilir ve botoks birkaç kere yapıldıktan sonra zaten 6 aylık aralarda uzuyor 7-8 aylara sarkabiliyor.

Kadınlara hangi tip Kaşlar yakışır?
kadınlara genellikle hilal şeklinde yarım hilal şeklinde dediğimiz kaşlarla veya kenarları yukarı doğru kaldık olan kaşlarla daha çekici daha güzel daha genç gözükürler kadınlarda tabii özellikle orta bölümleri çok aşağıda ise kızgın bir surat ifadesi verir onun için orta bölümünde çok aşağıda olması iyi değildir mümkün olduğu kadar yukarıdan hilal şeklinde yarım hilal şeklinde yay şeklinde daha doğrusu tamamlanmış bir hilal yay şeklinde kenarları hafif kalkık kaşlar kadınları daha çekici ve ğüzel gösterir.

Endoskopik kaş kaldırma operasyonu

Kaş kaldırma da esas operasyon endoskopik kaş kaldırma, bu ameliyat kaşı kalıcı olarak kaldırır etkisi çok uzun sürelidir ve aslında iyi yerlere basit bir operasyondur  çok büyük kesikler yoktur. Kafa derisi içinden açılan iki veya üç tane kesik ile kaşların olduğu yere kadar kafa derisi kemiğin periyostu denilen yani kemik zarı altından kaldırılarak yukarı doğru çekilir ve orayaözel aletler ile  tespit edilir. Alın bandajlanır ve bu şekilde  şekilde en az 4 5 gün hasta bu şekilde kalır daha sonra bandajlar çıkarılır hasta normal banyosu  yapar günlük hayatına devam eder. kesik yerleri saçların içinde olduğu için görünmez ama göz  civarına yapılan operasyonlarda göz civarında morarmalar kızarıklar olabilir, bunları gizlemek için kişi bir gözlük takabilir. Güneşe çıktığı zaman morlukların üzerinde güneş koruyucusu sürmesi gerekir, morlukları da en fazla 15 gün kadar sürebilir 15 gün sonra bunlar tamamen geçer ve ortaya çıkan sonuç kalıcıdır. Bu Yöntemi de yaparken hastayla önceden ayna karşısında hastaya gösterip ne kadar kaldıracağını, nereden kaldıracağını Doktorun testpit etmesi lazım.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ