Kaş Nasıl Ekilir? Kaş Ekimi İle Merak Edilen Herşey Burda

Kaş Nasıl Ekilir? Kaş Ekimi İle Merak Edilen Herşey Burda

Güzellikte Yeni Trend Kaş Ekimi Nasıl Yapılır? Kaşların travmalar, yanıklar, kazalar ve bazı cilt rahatsızlıkları sonucu kaybedilebileceğini ifade eden Saç Ekim Merkezi Saç Ekim Koordinatörü Engin Sönmez, “Günümüzde kaşların biçimlendirilmesi moda akımlarının etkisinde de kalmaktadır.

Bu akımların etkisiyle kaş ekimi yapılarak biçimlendirilmektedir. Yalnız bir müddet ve sıkça alınma sonucu, kaş zarar görebilmekte ve kaşın bazı bölgeleri daha sonra kalınlaştırılmak istense dahi başarılı sonuç alınamamaktadır.

Geçirilmiş travmalar, yanıklar ve bir takım cilt rahatsızlıkları sonucu kaybedilmiş, kaş alımları sonrasında yeniden yerine gelmeyen kişiler ve daha kalın kaş sahibi olmak isteyenler için kaş ekimi etkili bir teknikdir.

Kaş ekimi ense bölgesindeki dökülmeye dirençli saç köklerinin kaş bölgesine naklinden ibaret bir işlemdir. Kaş ekiminde kaşa verilecek yeni biçim anatomik sınırlar içerisinde kalarak, hastanın arzuları da dikkate alınmak sureti ile çizilerek planlanır” şeklinde konuştu.

Kaş Ekimi Nasıl Yapılır?

Kaş ektirme operasyonu FUE saç ekimi mantığı ile yapılmaktadır. 1,5-2 saat süren bu işlem lokal anestezi altında gerçekleştirilmektedir. Operasyon sonrasında hasta taburcu olur. Ekim bölgesinde 1 haftaya kadar çok ufak toplu iğne başı büyüklüğünde kabuklanmalar oluşur.

Bu kabuklar döküleceğinden hasta hiçbir şey belli olmadan günlük iş ve sosyal hayatına dönebilir. 15 gün süre ile denize girmek, sauna, solaryum, hamam, kızgın güneşe çıkmak ve ağır sporlardan kaçınılmalıdır. Ekilen kaşlar 3 ay sonra çıkmaya başlar ve 7-8 ay içerisinde çıkışını tamamlayarak son biçimini alır.

İlk 1 yıl içerisinde kaşlar alındıkları bölgenin özelliklerini göstereceklerinden saç gibi hızlı uzayacaklardır. Uçlarının 15 günlük aralar ile kesilerek düzeltilmesi gerekir. 1 yıldan sonra kaşlar nakil edildikleri yerin özelliklerini kazanmaya başlayacaklardır uzama hızları yavaşlayacak ve bu kesilerek kısaltma ihtiyacı giderek azalacaktır.”

Kaş Ekimi; Güzellikte Yeni Trend

KAŞ EKİMİNDE DOĞALLIK

Kaşların göz kapaklarının iç hizasından başlamalı ve göz kapaklarının dış kenarlarının birkaç mm. dışına kayacak biçimde devam etmesi gerektiğini anlatan Saç Ekimi Merkezi Saç Ekim Koordinatörü Engin Sönmez, daha sonra şöyle dedi:
”Bu anatomik sınırlar içerisinde kalınmak koşulu ile mümkün olduğunca hastanın istediği kaş biçimine yakın bir biçimde girişim planlanır ve gerçekleştirilir. Ense bölgesinden alınan bu kökler nakil edilecekleri bölgeye belli bir açı ve belli bir yönde yerleştirilmelidir. Kaşların açısı ve yönü kaşın 3 ayrı bölgesinde ayrı yönlerde ve ayrı açılarda dizilir.

Saç kökleri cildimizden genelde 45 derece açı ile çıkar. Kaşlarımız ise cildimize paralel sayılabilecek bir biçimde ciltten aşağı yukarı 10-15 derecelik bir açı ile çıkarlar ve kaşın iç bölgesinde yukarı doğru, ortaya geldikçe yere paralel ve kaşın dış kısmında ise hafifçe aşağıya yönelmiş bir şekle sahiptirler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ