Karşılıksız Aşk Ve Sebep Oldukları | SadeKadınlar - Moda Trendleri - SadeKadınlar - Moda Trendleri Karşılıksız Aşk Ve Sebep Oldukları | SadeKadınlar - Moda Trendleri
SadeKadınlar – Moda Trendleri
MODA TRENDLERİ

Vajinaya Acısız Ağda Nasıl Yapılır & Hangi Agda Kullanılır?

2018 Abiye Elbise Modelleri En Gözde ve Şık Parçalar

Taşlı Abiye Sevenler İçin En Güzel Taşlı Abiye Modelleri

Örgü Topuz Saç Modelleri 2017

Kabarık Prenses Gelinlik Modelleri – 2017 2018

Omuz Dekolteli Kazak Modelleri

50 Tane Popüler Ombre Saç Modelleri

Genital Bölge Beyazlatma Evde Nasıl Yapılır? İşte En Etkili Yöntemler

Emla Krem Gerçekten İşe Yarıyor mu? Uyuşturucu Krem

2019 Çocuk Abiye Elbise 12 & 15 Yaş Kız Çocuk Elbise Modelleri

2018 Örgü Saç Modelleri, En Trend Saç Örgüsü Örnekleri

2018 Kalın Kaş Modelleri – Kalın Belirgin ve Güzel Kaşlar

2019 Beyaz Abiye ve Gece Kıyafetleri – Gelinler Bile Kıskanacak

2018 Uzun Abiye Elbise Modelleri Zarif Şık ve Etkileyici

Dağınık Topuz Saç Modelleri Abiyelerin Tamamlayıcısı

2017 Pronovias Abiye Elbise Modelleri – Yeni Sezon

Muhteşem Kızıl Saç Renkleri ve Modelleri

En Dikkat Çeken 2018 Abiye Modelleri ve Gece Elbiseleri

6 Haftada Mucize! Kalça ve Basen Eritme Diyeti

Evde Burun Küçültme Egzersizleri İşe Yarıyor mu?

Son Moda 2017 Mango Mont ve Kaban Modelleri

Gece Abiye Elbise Modelleri Hem Ucuz Hem de Şık

2018 İki Parça Abiye Modelleri Ünlü Markaların Şık Elbiseleri

2017 Yılbaşı Bayan Hediyesi Fikirleri

2018 Abiye Modelleri Dikkat Çekici Şık ve Zarif Uzun Gece Elbiseleri

En Güzel Bayan Kayak Kıyafetleri 2019 Kar Montu Modelleri

2019 Sokak Modası Trendleri Olabildiğince Yaratıcı

2019 Abiye Modelleri Kısa Şık Gece Elbiseleri

Kadife Abiye Elbise Modelleri 2019 Davetlerinin Yeni Trendi

Asaletin Rengi Siyah Abiye Modellerini Gördünüz mü?

Karşılıksız Aşk Ve Sebep Oldukları

Karşılıksız Aşk Ve Sebep Oldukları

Karşılıksız yaşanan aşk ile beraber duyulan üzüntü sonrasında kişiler bazı sağlık problemleri yaşayabiliyor.

Karşılıksız yaşanan aşk ile beraber duyulan üzüntü sonrasında kişilerin bazı sağlık problemleri yaşayabileceğini belirten AvrAsya Hospital Kardiyoloji Uzmanı Dr. Celal Gölgeci, bu sağlık problemlerinden en önemlisinin de kalp yetmezliği olduğunu söyledi.Uzm. Dr. Gölgeci, ilk olarak Japon bir bilim adamı tarafından bulunduğu için, o bilim adamının ismi olan Tako-Tsubo adıyla bilinen ve İngilizler tarafından da ‘’Broken Heart’’ denilen bu hastalığı kendisinin ‘’Kırık Kalpler Hastalığı’’ olarak Türkçe’ye çevirdiğini açıkladı. Hastalığın gelişim sürecini anlatan Uzm. Dr. Gölgeci, ‘’ Bir insanın kalbi normal şartlar altında her bir kan pompalaması sırasında düzenli olarak tüm katmanlarıyla kasılır. İnsan yoğun bir gerilim,üzüntü ya da hayatında önemli bir değişiklik yaşadıktan sonra, kalpte tuhaf değişiklikler oluşur.Bu değişiklikler ile beraber kişide, gribal enfeksiyona benzeyen belirtiler, halsizlik,hafif ateşlenme, yatalak olma gibi sağlık problemleri ortaya çıkar. Bu evreler ise kalbin uç kısmının kasılmamaya başlaması ile beraber, insanı ileri derece bir kalp yetmezliğine götürebilir’’ dedi.

HASTALIK, ÇOK DUYGUSAL KİŞİLERDE GÖRÜLÜYOR

Kırık Kalpler Hastalığı’nın daha fazla duygusal kişilerde görüldüğünün önemini vurgulayan Uzm. Dr. Gölgeci, ‘’Bu insanlarda malesef hastalığa nedeniyet verebilecek birçok neden ve tedavi tekniği araştırılmış olduğu halde, hastalığın gerçek nedeni bilinemiyor. Bu tür hastaları yoğun bakımda da takip ettiğimiz de oluyor ve maalesef bu kişiler genellikle genç hastalar oluyor. Hastalık ölümle de seyredebildiği için çok üzücü sonuçlara neden olabiliyor’’ ifadelerine yer verdi.

DÜNYADA SIK GÖRÜLEN BİR HASTALIK

Kardiyoloji Uzmanı Dr. Gölgeci, ‘Bu hastalığın tanısını ilk koyan bilim adamı, hastalığı ilk olarak birkaç kişide görmüş ve incelemiş. Bu bilim adamı daha sonrasında hastalığı dünya genelinde incelemeye başlamış. Daha sonra bu hastalık ile ilgili Japonya’ya adeta yağmış’ diyerek bu hastalığa binlerce kişinin yakalandığına vurgu yaptı. Bizim toplumumuzda da bu hastalığın görüldüğünü kültürel üretimlerimizden anlayabileceğimizi dile getiren Uzm. Dr. Gölgeci, ‘’ Bizim türkülerimizde de ‘’Aşkıyla buluşamadı, derdinden verem oldu’’ gibi söylemlere rastlarız. Buna benzer durumlar çağımızda da görülebilir haldedir. Derin üzüntüler sonucunda kişi gerçekten yatalak olabilir, ciddi sağlık problemleri yaşayabilir’’ şeklinde konuştu.

İYİLEŞMENİN YOLU ÜZÜLMEMEKTEN GEÇİYOR

Hastalığın net bir tedavi tekniğinin olmadığını ifade eden Uzm. Dr. Gölgeci, ‘’Bu hastalığın ilaç tedavisi ile etkilerinin hafifletilmesi mümkün yalnız, net bir tedavisi yok. Hastanın iyileşebilmesi için vücut direncinin kendinde iyileşme ümidini görmesi gerekiyor. Hastanın iyileşebilmesinin en önemli yolu, üzüntü kaynağı her ne ise onu ortadan kaldırmak, kişinin aşkına karşılık bulması veya aşkına kavuşmasıdır’’ dedi.

Üzüntü kaynaklı olarak ortaya çıkan bu hastalığı yaşayan kişilerin genelde ilk olarak göğüs ağrısı şikayetiyle dahiliye uzmanlarına başvuru ettiklerini belirten Kardiyoloji Uzmanı Dr. Gölgeci, ‘’ Hastalar bu süreci yaşarken genel bir halsizlik hissetmekle beraber gribal bir enfeksiyonun neden olduğu belirtileri gösteriyorlar. Hastalar bazı durumlarda halsizlik, bacaklarda şişme, bazı durumlarda ise şiddetli bir göğüs ağrısı veya kalp krizi riski ile de bize başvuru edebiliyorlar’’ şeklinde konuştu. Hastaların kalp krizi geçiriyor olma ihtimali kuvvetlendiği taktirde bir kardiyoloji uzmanına baş vurduklarını ifade eden Uzm. Dr. Gölgeci, ‘’ Kalp krizi riskiyle bize ulaşan ve bizim de belirtilerden yola çıkarak kalp krizi geçirdiğini düşündüğümüz ve acilen anjioya aldığımız, gerçekten kalp krizi geçiren çok hasta oluyor. Bu hastaların, daha sonra kalp damarlarını incelediğimizde kalp damarlarında bir problem olmadığını yalnız kalp kaslarında sorun olduğunu görüyoruz’’ şeklinde konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ