Karma Ciltler İçin Yüz Maskesi Nasıl Yapılır?

Karma Ciltler İçin Yüz Maskesi Nasıl Yapılır?

Karma ciltler için kolay canlandırıcı maske nasıl yapılır? Kişisel bakım hepinizin bildiği gibi cildimizden başlar. Tonlarca para harcayarak cildimizi daha pürüzsüz daha güzel bir hale getirmek için elimizden geleni yaparız. Cilt tiplerinde en şanssız olanı karma ciltlerdir. Çoğu zaman kusursuz görünüme ulaşmak için tek ürün yetmez.

Karma Ciltler İçin Canlandırıcı Maske

Karma Cilt Nedir?

Karma cilt , alın, burun ve çene gibi yağlı bir T bölgesine ve yanaklarda ve çene çizgisinde kuruluk olarak tanımlanır. Karma cilt bakımı zor olabilir çünkü yüzün bir bölgesinde etkili olan ürünler genellikle diğer bölgeler için uygun değildir.

Karma cilde sahip kişilerin işini basitleştirecek ve yüksek meblalarda para harcamalarından kurtaracak, kısa zaman içinde hazırlayabilecekleri maske ile canlı ve daha diri bir cilde sahip olmak artık çok basit.

Karma Ciltler İçin Canlandırıcı Maske Tarifi

Birkaç çilek yaprağına, bir miktar kayısı ekleyerek blenderdan geçirin. Elde ettiğiniz karışımı daha önceden temizlemiş olduğunuz cildinize uygulayın ve aşağı yukarı 20-25 dakika bekleyin. Daha sonra ovarak maskeyi çıkartın ve ılık su ile durulayın, bu kadar basit her kadının evde rahatlıkla uygulayabileceği hazırlaması kolay ve hızlı bir maske.

Karma ciltler için kil maskesi

Bentonit kil maskesi oldukça emicidir ve ciltteki yağları, toksinleri ve kirleticileri giderebilir . Süt ile birleştirildiğinde kil, fazla kurutmadan karma ciltlerde kullanılabilecek kadar yumuşaktır. Ayrıca sütteki laktik asidin ek faydasını da alacaksınız.

Malzemeler

1 yemek kaşığı yeşil kil tozu (sağlık mağazalarında ve internette mevcuttur)
1 yemek kaşığı süt

Yapılışı

Malzemeleri bir kapta birleştirin. Macunu göz altı bölgesinden kaçınarak yüzünüze uygulayın. 10-15 dakika veya maske sertleşene kadar bekleyin; ılık suyla durulayın. Maskeyi yanaklarınız için çok kuru buluyorsanız, sütü o bölgede kullanmak için jojoba veya zeytinyağı ile değiştirebilir veya maskeyi yalnızca T bölgesinde kullanabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ