SadeKadınlar – Moda

Kahverengi Göz Makyajı Nasıl Uygulanmalı

Kahverengi gözler bu sezonun trendi olan erik çürüğü rengiyle ışıldar. Bunun yanında mor, vişne rengi ve orman yeşili farlar da kahverengi gözlere anlam katar. Bazı koyu mavi tonları da size çok …

Kahverengi Göz Makyajı Nasıl Uygulanmalı

Ülkemizde en yayğın olan Kahverengi Gözler için Kahverengi Göz makyajı nasıl yapılmalı? Kahverengi ve bej gibi soft renkler, kahverengi gözlerde oldukça doğal bir görünüm yaratır.

Bunun yanında mor ve menekşe rengi makyaj da kahverengi gözlerin ışıltısını ortaya çıkarır. Koyu bir eyeliner kullanmak gözlerin rengini öne çıkaracaktır. Bununla birlikte yapılan makyaj kadar kaşların biçimi de önemlidir. Kahverengi gözler doğal olarak çekicidir, doğru kaş biçimi kahverengi gözlerin daha da göz alıcı olmasını sağlar.

Kahverengi Göz Makyajı Püf Noktaları

Öncelikle renk seçeneğiniz daha fazla olduğu için her kıyafetinize göre farklı bir makyaj uygulaması yapabilirsiniz. Farklı etkinlikler için farklı makyaj uygulamalarıyla bulunduğunuz her ortamda dikkat çekici bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Gözleriniz açık kahverengi ya da ela ise siyah eyeliner kullanmayın. Bunun yerine lacivert ya da kahverengi sizin için daha uygun olacaktır. Altın tonlarını içinde barındıran sarı farlar gözlerinizi baştan çıkarıcı gösterecektir.

Bu tonlar arasında süreceğiniz fara karar verirken; cilt rengini ve giyeceğin kıyafeti de göz önünde bulundurmalısınız.

Kahverengi gözler bu sezonun trendi olan erik çürüğü rengi ile ışıldar. Buna ilaveten mor,vişne rengi ve orman yeşili farlarda kahverengi gözlere ekstra bir ifade katar.

Kahverengi gözlerle kahverengi far kullanacaksanız, kahvenin tonunu ya göz renginden çok daha açık, ya da çok daha koyu seçmelisiniz. Böylece gözlerinize derinlik katabilirsiniz.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ