Kahve Telvesi İle Selülitten Nasıl Kurtulursunuz?

Kahve Telvesi İle Selülitten Nasıl Kurtulursunuz?

20 yaşın üzerindeki kadınların yaklaşık yüzde 85’inde selülit olduğu ortaya çıktı. Ama bir kız cildini sıkılaştırmak ve selülitlerden kurtulmak için ne yapmalı? Bu selülit önleyici çözümler hakkında daha fazla bilgi edinmek ve ayrıca daha etkili diyet, güzellik ve yaşam tarzı ipuçlarını öğrenmek için bizi takip etmeye devam edin.

Kahvenin cilt üzerinde harika etkileri olduğu kanıtlanmıştır. Güçlü anti-oksidan maddeler içerir. Kahve telvesi gözenekleri sıkılaştırır ve cildin daha genç görünümlü olmasını, ölü cilt hücrelerini yok olmasını sağlar.

Selülitler İçin Kahve Telvesi ve Zeytinyağı Kürü

2-3 yemek kaşık kahve telvesi
2 yemek kaşığı Zeytinyağı
Kahve ve zeytinyağı etkili bir kombinasyondur. Bu karışımı özellikle selülit’den etkilenen alanlara uygulayın. Ilık su ile durulayın. Birkaç dakika cilde nazikçe dairesel hareketlerle fırça veya bir lif yardımıyla masaj yapın. Haftada 1 kez uygulayın. Düzenli yapıldığında büyük ölçüde selülitlerde azalma olacaktır.

Kahve-Selülit

Selülitler İçin Kahve ve şeker Kürü

1/4 fincan kahve telvesi

3 yemek kaşığı şeker veya kahverengi şeker

2-3 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı

Kahve telvesi, şeker ve Hindistan cevizi yağını karıştırın. Bu karışımı selülitli bölgeye uygulayın. Duş yapıp, cilde nazikçe dairesel hareketlerle (fırça veya bir lif yardımıyla) masaj yapın.
Haftada 2-3 kez kullanın. Sonuçlar birkaç hafta içinde görünür olacaktır.

Kahve telvesi ile ovalama cildinizdeki selülitleri azaltır. “Kafein ve fırçalama hareketi kan dolaşımı arttırırken, cildi yumuşatır ve selüliti azaltarak cildi de sıkılaştırır.” “Ayrıca, kahve telvesi antioksidanlar içerir, böylece kollajen üretimini artırabilirler.”

Bu tip kürler yaklaşık bir veya iki hafta uygulandığında etkisini göstermeye başlar, bu yüzden bir tatile veya plaja gidiyorsanız yada yakın zamanda bir mini etek ve şort giymeyi düşünüyorsanız, selülitli bölgeye buradaki kahve kürünü yapmayı deneyin. Hem selülitlerden kurtulun hem de kendinize evde hoş kokulu bir spa tedavisi uygulayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. İlayda dedi ki:

    Gerçekten işe yarar bir kür ben bunu duşta yapyorm duş jeli de karıştırıyorum kahve zeytinyağı şeker duş jeli nerdeyse bütün selülitlerm geçti

BİR YORUM YAZ