Kahverengi Gözleri Makyajla Nasıl Vurgularsınız?

Kahverengi gözler bu sezonun trendi olan erik çürüğü rengiyle ışıldar.

Kahverengi Gözleri Makyajla Nasıl Vurgularsınız?

Kahverengi gözlü kadınlar hep renkli gözlere özenirler ve hatta bunun içinde lens gibi birçok materyal kullanırlar, aslında doğru kahverengi göz makyajı ile renkli gözlülerden daha derin ve etkileyici bakışlara sahip olabilirler.

Derin ve manalı bakışlara sahip olmak için ille de renkli gözlere ihtiyacınız yok basit bir eyeliner bile bunun için yeterlidir.

Renk alternatifiniz çok fazla olduğundan dolayı her kıyafetinizle uyumlu farklı bir makyaj uygulaması yapabilirsiniz. Farklı etkinlikler için farklı makyaj uygulamalarıyla gittiğiniz her ortamda etkileyici bakışlarınız ile dikkat çekici bakışlara sahip olabilirsiniz.

Kahverengi göz makyajına anlam ve mana katmak istiyorsanız, Mor, vişne rengi ve orman yeşili farlar da kahverengi gözlere anlam katar. Bazı koyu mavi tonları da size çok yakışabilir. Bu tonlar arasında süreceğiniz fara karar verirken; cilt rengini ve giyeceğin kıyafeti de göz önünde bulundurmalısınız.

Kahverengi gözlerle kahverengi far kullanacaksanız, kahvenin tonunu ya göz renginden çok daha açık, ya da çok daha koyu seçmelisiniz. Böylece gözlerinize derinlik katabilirsiniz.

Kahverengi Göz Makyajı Derin ve Etkileyici Bakışlar İçin İzle

Eğer gözleriniz koyu kahverengiyse orta ve koyu renkte farlar sizin için idealdir. Siyah, siyaha yakın gri, koyu yeşil ve erik rengi farı koyu kahverengi gözlerinize gönül rahatlığıyla uygulayabilirsiniz. Metal renkli farlar da sizin göz renginize çok yakışır. Daha etkileyici bakışlar için simsiyah bir maskara kullanmayı ihmal etmeyin.

Göz renginiz açık kahverengi veya ela ise siyah eyeliner kullanmayın. Bunun yerine lacivert ya da kahverengi sizin için daha uygun olacaktır. Altın renginin tonlarını içinde bulunduran sarı farlar gözlerinizi kışkırtıcı ve baştan çıkarıcı gösterecektir.

Orta koyulukta kahverengi gözleriniz var ise bronz tonları biran önce denemenizi öneririz. Ayrıca menekşe rengi ve yeşil de sizin göz renginize uygundur. Sarı ve turuncu gibi güneş tonları da sizin göz renginize çok yakışır.

Kahverengi Göz Makyajı Püf Noktaları

  1. Kahverengi ve lacivert bir araya geldiğinde ortaya kontrastın muhteşem güzelliği çıkar. Lacivert göz kalemi ile dumanlı bir göz makyajı yaparak gözlerinizin son derece dikkat çekici bir görünüme kavuşmasını sağlayabilirsiniz. Bu makyajı nüde bir ruj ile tamamlayabilirsiniz.
  2. Kızıl kahve ya da bakır tonlarındaki bir farı kaş kemiğinizin başlangıcına uygulayın. Böylelikle gözleriniz daha büyük görünür ve bakışlarınız dikkatleri üzerinde toplar.
  3. Koyu yeşil dumanlı göz makyajı, kahverengi gözlerinizle etkileyici bir zıtlık yaratır. Üst kirpik diplerinizin iç ve dış kısımlarını siyah kalemle belirginleştirerek bakışlarınızı vurgulayabilirsiniz.
  4. Kahverengi gözlerin vazgeçilmezi siyah göz kalemi ile dumanlı makyajdır. Siyah kalemi alt ve üst kirpik diplerinize uyguladıktan sonra aplikatör yardımı ile dağıtın. Böylece gizemli bakışlara sahip olursunuz.
  5. Kirpik diplerinize beyaz kalem çekin ve gözlerinize sadece siyah eyeliner uygulayın. Bakışlarınızın etkisine inanamayacaksınız. Kirpiklerinizi kirpik kıvırıcı ile kıvırarak makyajınızın daha etkileyici görünmesini sağlayabilirsiniz.
  6. Makyajınıza başlamadan önce kaşlarınızı şekillendirin. Kaşlarınızı şekillendirdikten sonra aradaki boşlukları kaş kalemi ya da far ile doldurduktan sonra kaşlarınız çok daha etkileyici görünür.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ