Kadınların Başını Ağrıtan Meğerse Erkeklermiş!

Kadınların Başını Ağrıtan Meğerse Erkeklermiş!

Özel Eskişehir Belediyesi TSG Anadolu Hastanesi doktoru Ertan, migren ağrısı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Ertan, migrenin en sık görülen baş ağrıları arasında olduğunu söyledi. Ertan, migrenin kadınlarda daha sık görüldüğünü, baş ağrısı şikayeti yaşayan 4 kişiden 1’i erkek ise, 3’ünün kadın  olduğunu söyledi. Erkekler, ‘Kadınlar erkeklerin başını ağrıtıyor’ diye sataşıyorlar. Fakat kadınlar da artık rahat bir şekilde, ‘erkekler baş ağrısı yapıyor’ diye erkekleri köşeye sıkıştırabilirler. diyerek, baş ağrısına esprili bir yaklaşımda bulundu.

Doğru tedaviyi seçmek önemlidir: Dr. Ertan’ın baş agrısı tedavisi hakkında “Migren tedavisi çok çeşitlidir, kan basıncı ilaçları, epilepsi ilaçları ve antidepresan ilaçlar da kullanılır ve tedavi bilinenin aksine zor değildir, uygun tedaviyi seçmek gereklidir. Botoks tedavisi Tüm ilaçları denemiş ve sonuç almamış hastalarda çok iyidir. Alın bölgesine başın, boynun arkasına Botoks yapıyoruz, bu nedenle en azından hasta botoks etkisi kalkana kadar rahat nefes alıyor. dedi.

Baş Ağrısı Deyip Geçmeyin

Baş ağrısının çok sık görüldügünü ancak baş ağrısı şikayetleri üzerine hastaneye başvuranların sayısının oldukça az olduğunu söyleyen uzman Dr. Dr. Ertan’ın şu açıklamalarda bulundu:
“Baş ağrısı çok yaygın olsa da, poliklinikler, nöroloji uzmanı veya aile hekimine başvuran kişi sayısı oldukça az, Başağrısı önemli bir konudur ve bu gibi şikayetleri olan hastalar için tıbbi konsültasyona ihtiyaç duyulmaktadır. “

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ