Kadınlarda, ince çizgiler ve kırışıklıkların sebebi

Makyajınızı yapıp sokağa çıktıktan saatler sonra makyajınız akıp gitmiş, silinmiş gibi görünebilir. Ancak kalıntıları cilt yüzeyinde kaldığından, gece yatmadan önce makyajınızı silmeniz ve cildinizi temizlemeniz gerekir.

Kadınlarda, ince çizgiler ve kırışıklıkların sebebi

Makyajınızı yapıp sokağa çıktıktan saatler sonra makyajınız akıp gitmiş, silinmiş gibi görünebilir. Ancak kalıntıları cilt yüzeyinde kaldığından, gece yatmadan önce mutlaka makyajınızı silmeniz ve cildinizi temizlemeniz gerekir.

Makyajı temizlemek gözeneklerin temizlenmesini ve cildinizin hava almasına yardımcı olur. Makyajınızı temizlemeden yattığınızda ise, gözenekleriniz tıkanır. Bu da, sivilce ve siyah nokta oluşumuna sebeb olur. Ayrıca makyajınızı temizlemeden yatmanın uzun vadedeki en önemli zararlarından biri, erken yaşlanma belirtileridir. Makyajını temizlemeyi alışkanlık haline getirmeyen kadınlarda, ince çizgiler ve kırışıklıklar daha erken yaşta görülür.

Bu nedenle, gece ne kadar yorgun olursanız olun, ne kadar geç gelirseniz gelin, yatmadan önce cildinizi temizlemeyi ihmal etmeyin. Makyaj yapmamış olsanız bile, gün boyu gözenekleriniz kir ile dolacağından, gece yatmadan önce cildinizi temizlemenizde fayda var. Makyaj temizliği gece yarısı gözünüze zor ve meşakkatli bir iş gibi gelsede, makyaj temizleme mendillerinden faydalanabilirsiniz. Bu mendiller, cildinizin makyajdan arınmasına ve gözeneklerin hava almasına olanak sağlayacaktır. Makyaj temizliğinden sonra, cildinizi tonik ile sıkılaştırır ve sonrasında da nemlendirici uygularsanız, cilt sorunları ve yaşlanma belirtileri sizden çok uzak olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ