SadeKadınlar – Moda

İştah Kesmeye Yardımcı Atıştırmalıklar

İştah Kesmeye Yardımcı Atıştırmalıklar

Günlük kalori tüketimini azaltmak, kilo vermenin en kolay yollarından biridir. Çoğu diyet de bu mantık üzerine belirlenir. Eğer iştahınızı bastırmakta zorlanıyorsanız ve bu yüzden günlük kalori alımınızı düşüremiyorsanız iştah kesen atıştırmalıklar tüketerek gün içinde aldığınız kalori miktarını düşürebilirsiniz. İster öğün arası atıştırmalık olarak dilerseniz özünlerin yanısıra tüketebileceğiniz bu yemekler daha az acıkmanıza yardımcı olacak.
Badem

2006’da yapılan bir araştırma, bademin tokluk hissi verdiğini ve böylece iştahı bastırarak daha az yemek yenmesine neden olduğunu ortaya çıkardı. Bunun yanı sıra badem, bünyesindeki antioksidanlar ve zengin E vitamini vasıtası ile sağlığa da çok yararlı.

Kahve

Kahvenin fazlası zararlıdır; ama her gün belirli miktarlarda içilmediğinde kahve sağlığınıza yararlı olur. Kahvede bulunan kafein metabolizmayı hızlandırır ve tokluk hissi verir. Ayrıca kahvenin içinde belirli miktarlarda antioksidan vardır. Yani günde 2-3 fincan kahve hem sağlığınıza yararlıdır hem de zayıflamanıza yardım eder. Ama kahveyi sade içmeniz gerektiğini unutmayın. Eğer tatlandırmak dilerseniz içine az miktarda yağsız süt koyabilirsiniz.

Zencefil

Zencefil nesillerdir halk hekimliğinde ve evlerimizde kullanılıyor. Bağışıklık sistemini güçlendirdiği ve sindirim sistemini koruduğu için tercih edilen zencefil, kendinizi daha enerjik hissetmenize de yardım eder. Kendinizi daha enerjik hissettiğinizde beynin, bitkinlik ve açlığı karıştırması ve bu yüzden lüzumsuz yere alınan kaloriler de engellenmiş olur. Ayrıca zencefil yiyeceklerin daha verimli sindirilmesini sağlar; böylelikle daha geç acıkırsınız.

Elma

Elmanın sağlık kaynağı bir meyve olduğunu bilmeyen yoktur. Ama elma sadece sağlığımıza yararlı değil; tok kalmamıza da yardımcı oluyor. Elmanın içinde yüksek miktarlarda bulunan lif, sindirimin yavaşlamasına neden oluyor ve su tutuyor. Bu sayede daha uzun süre tok kalmamıza yardımcı oluyor. Ayrıca elmanın içinde bulunan pektin isimli bir enzim beynimize tokluk sinyalleri gönderiyor. Tüm bu özellikleriyle elma, açlığı bastırmak için birebir.

Yumurta

Araştırmalar, kahvaltıda yumurta Yemenin, kişinin gün boyunca tok hissetmesini ve daha az yemesini sağladığını ortaya koymuş. Bunun sonucunda da gün içinde daha az kalori alınıyor. Ayrıca yumurta, zengin protein içeriği vasıtası ile bedenin kaliteli protein ihtiyacını karşılayarak kas kütlesi kaybını da önlüyor.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ