Islak Görünümlü Makyaj Nasıl Yapılır?

Islak Görünümlü Makyaj Nasıl Yapılır?

Islak Görünümlü Makyaj Tekniği

Özellikle yazın denizden çıktığınızda doğal güzelliğe ulaşmak için günlük hayatınızda ıslak makyaj uygulayabilirsiniz. Bu makyajın diğer bir adıda Strobing makyaj dır. Sıcak yaz akşamlarının  çok tercih edilen; ıslak görünümlü makyaj yaparak ışıl ışıl ve sağlıklı bir görüntüye sahip olabilirsiniz.

Islak Görünümlü Makyaj Tekniği 

Islak görünümlü makyaj, ışığın doğal olarak yüzünüze vurduğu yüksek yerlere aydınlatıcı sürerek daha doğal ve nemli bir görünüm elde etmek için kullanılır.

Bu teknikte bronzer kullanılmaz bu nedenle ağır bir görünüm yerine doğal bir görünüm elde edilmiş olur.Yüz hatlarınızın belli olmasını isterseniz elmacık kemiklerinizin altına hafif bir bronz allık uygulayabilirsiniz.Bu teknikte makyaja başlamadan önce cildin temizlenmiş ve nemlendirilmiş olması sağlıklı görünüm için çok önemli. İkinci aşamada cilt renginin eşitlenmesi gerekiyor. BB krem ya da ince bir fondöten kullanabilirsiniz. Sıcak havalarda fondötenin akmasına neden olabilir bu nedenle transparan bir pudrayla fondöteninizi sabitleyebilirsiniz.
Yüzünüzün yüksek yerlerine aydınlatıcınızı uygulayabilirsiniz. Eğer aydınlatıcınız yoksa açık renkli ışıltılı bir farla da yapabilirsiniz!
Beyaz tenliler için şampanya rengi ve içerisinde hafif pembelik barındıran aydınlatıcılar, buğday tenliler için cildinize altın rengi ışıltı katan aydınlatıcılar, esmer tenliler için ise bronz renkli aydınlatıcılar tercih edebilirsiniz.Cilt tonunuza uygun doğal bir tonda allık uygulayabilirsiniz. Böylece daha sağlıklı bir görünüm elde edersiniz.

Gözlerinize ise ağır bir göz makyajı yerine sadece maskara ya da ince bir eyeliner uygulayabilirsiniz. Dikkat! Bu teknikte önemli olan abartılı çok makyaj değil doğal görünmek ! Bu yüzden simli pullu ürünler yerine hafif ışıltılı ürünler tercih etmelisiniz. Ayrıca aydınlatıcı dışındaki ürünleri mat kullanırsanız daha doğal bir görünüm elde edebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ