İnce Telli Saçlar Nasıl Gürleşir?

İnce Telli Saçlar Nasıl Gürleşir?

İnce telli saçlarınızı nasıl gürleştirebilirsiniz? İnce telli saçlar nasıl kalınlaşır? İnce Telli Saçlarınızın daha gür ve sağlıklı görünmesini saçlarınızın kalınlaşması istiyorsanız evde kolayca uygulayabileceğiniz doğal çözümlerle ince telli saçlarınızla “artık” gurur duyacaksınız! İşte tüm bu soruların cevabını şimdi öğreneceksiniz…

Bir kadının en dikkat çekici aksesuarı saçıdır. Bu yüzden yüzümüze ya da vücudumuza gösterdiğimiz ilginin daha fazlasını saçlarımıza gösteririz. Özellikle ince telli saçların en büyük sorunlardan biri; hacmini kaybetmiş, cansız ve sönük görünmesidir.

İnce Telli Saçlarınızdan Şikayet Mi Ediyorsunuz İşte Doğal Çözümler

İnce Telli Saçlarınızdan Şikayet Mi Ediyorsunuz? İşte Doğal Çözümler

Elma Sirkesi

Sirke, özellikle yağlı saçlardaki saç dökülmesiyle başa çıkan mükemmel bir yardımcıdır . Aynı zamanda saç köklerindeki kan dolaşımının daha iyi olması için uyarıcı olur.

Uygulanışı: Suda çözünmüş olan sirkeyi, kafa dersine masaj ile uygulayın ve 10 dakika sonra ılık suyla durulayın.

Hindistan Cevizi Sütü ve Havuç Suyu

Havuç suyu ve hindistan cevizi sütünü birbirine karıştırın ve saçınıza uygulayın. Saçınızın sağlıklı ve güçlü kalmasını sağlayacaktır.

Pancar

Yaklaşık 10 dakika kadar bir çift pancar kökünü kaynatın. Suyu soğutun ve kafa derinize uygulayın. Haftada 2 ya da 3 kez saçınızı pancarla durulayın.

Limon, Sarımsak ve Soğan

Taze sıkılmış soğan ya da sarımsak suyunu kafa derinize uygulayın. 20 dakika sonra kokusunu geçirmek için limon suyu ile iyice durulayın.

 Aloe Vera Jeli Özü

Yaprağından alınan aloe vera jeli özünü bir kase suda çözünmeye bırakın. Saçınıza ve saç derinize masajla uygulayın. 10 dakika sonra ılık su ile durulayın.

Saçlarınızın Kalınlaşması İçin Yapmanız Gerekenler

Saçlarınızı Düzenli Olarak Yıkayın!

Eğer ince telli bir saç yapısına varsa , saçlarınızı sürekli temiz tutmanız gerekmektedir. Bu sebeple saçlarınızı sık sık yıkamanız gerekmektedir. Bu sıklık derecesi her gün değildir. 2 günde 1 yıkamanız yeterli olacaktır. Dikkat edilmesi gereken ikinci en önemli nokta ise şampuan seçiminiz olacaktır. Saçlarınıza uyan ve mümkünse doğal saç şampuanlarını tercih etmelisiniz.

Saçlarınızı Sürekli Nemlendirin!

İnce telli saçları olanlar saçlarını sürekli nemlendirmelidir. Saçları nemlendirmek için zeytinyağı kullanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken saf zeytinyağını ocakta hafifçe ılıtın ve saçlarınıza haftada 2 kere uygulayın. Zeytinyağını yaklaşık olarak 1-2 saat kafanızda beklemesi gerekmektedir.

Saçlarınıza Mutlaka Masaj Yapın!

Saçlarınıza masaj yaparak hem saçlarınızı güçlendirin hem de saçlarınızı canlandırın. Ayrıca masaj yaparak saç köklerini de harekete geçirmiş olursunuz. İnce telli saç köklerini kalınlaştırmak için her saç yıkmada saçlarınıza mutlaka masaj yapmayı unutmayın. Özellikle masajı saç diplerinizi yapın.

Saçlarınızda Oluşan Kırıkları Düzenli Olarak Kestirin!

Saçlarınızda oluşan kırıkları muhakkak kesin. Saçınızda oluşan kırıklıklar saçlarınızı kötü ve sağlıksız gösterirken aynı zamanda saçta protein kaybına sebep olur. Bu nedenle düzenli aralıklarla saçlarınızdaki kırıkları aldırmanız gerekmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ