SadeKadınlar – Moda

İnce Dudaklı Kadınlar Nasıl Ruj Sürmeli?

İnce Dudaklı Kadınlar Nasıl Ruj Sürmeli?

Kadın için makyaj yapmak çoğu zaman bir tutkudur. Ancak yapılan makyaj hataları hatlarınızı belirsiz hale getirerek güzelliğinizi gölgeleyebilir. En çok yapılan makyaj hatalarından biri de ruj seçimidir. Kadınlar genellikle daha dolun dudaklara sahip olma isterler. Fakat yanlış renk seçimleri ile dudaklarını olduğundan daha ince gözükmesine sebep olabiliyorlar.

Eğer ince dudaklara sahip olduğunuzu düşünüyor ve makyaj hileleri ile dudaklarınızın daha dolgun gözükmelerini istiyorsanız, ilk olarak koyu renklerden uzak durmalısınız. Açık renk ve parlak rujlar, ince dudakları olanlar için biçilmiş kaftandır. Yine de ”İnce dudaklarım var ama koyu tonlardan, kırmızılardan vazgeçemiyorum.” diyorsanız, öncelikle ten renginde bir dudak kalemiyle dudaklarınıza dikkatli bir şekilde çerçeve yapın ve daha sonra istediğiniz ruj rengini uygulayın ve parlatıcı ile dudak makyajınızı tamamlayın. Parlatıcı dudakları olduğundan daha dolgun gösterecektir.

-Dudaklarınıza yeniden şekil vermek için fondöten ve kapatıcıyla kapatın. Sonra dudak kalemiyle istediğiniz kalınlıkta çizin. Son olarak da rujunuzu sürün ve farkı görün.

-Canlı ve parlak renkli rujları tercih edin. Mat ve koyu rujlar dudaklarınızı olduğundan küçük gösterir.

-Uygulayacağınız rujla aynı renkte dudak kalemiyle, dudak çevresinin hattını daha da belirginleştirin.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ