İlişki Sırasında Kasıktaki Ağrının Sebepleri

İlişki Sırasında Kasıktaki Ağrının Sebepleri

Kadınlarda yaşanan kasık ağrıları bazen kadın hastalıkları veya üreme organları hakkında olabileceği gibi bazen vücutta bulunan diğer rahatsızlıklardan da kaynaklı meydana gelebilmektedir. Kadınlarda bilhassa ilişki sırasında hissedilen kasık ağrıları genel olarak mantar enfeksiyonu veya vajinit yani vajinal iltihaplanma nedeniyle görülebilmektedir.

İlişki sırasında kasıktaki ağrının nedeni nedir? Diye düşünen kadınların ilk önce mantar enfeksiyonu veya vajinal iltihaplanmadan şüphelenmeleri gereklidir. Eğer vajinal akıntınızın görünümü peynir kesiği gibi olmuşsa ve kötü bir koku duyuyorsanız, bunun yanı sıra kaşınmada meydana geliyorsa muhtemelen bunun nedeni vajinal mantar enfeksiyonudur. Vajinal akıntınızın rengi sarı, yeşil veya kahverengi ise böyle bir durumda vajinal iltihaplanmadan söz etmek mümkün olabilmektedir. Bu şikayetleriniz bulunuyorsa kesinlikle bir kadın hastalıkları uzmanına görünmelisiniz. Hekiminiz şikayetlerinizi dinledikten sonra vajinal muayene yapacak ve gerekli gördüğü takdirde ayrıntılı tetkik ve inceleme isteyecektir. Kasığınızda meydana gelen ağrının nedenini tam anlamıyla belirleme ettikten sonra da makul ilaç tedavisi ile şikayetlerinizden kurtulabileceksiniz. Eğer kasık ağrınız mantar veya iltihaplanma nedeniyle meydana geliyorsa genelde ağızdan ilaç kullanımı, krem ve fitil tedavisi uygulanacaktır.

Cinsel İlişki sırasında kasıktaki ağrının nedeni nedir diye düşünürsek tabii ki mantar ve enfeksiyon dışında idrar yollarınızda meydana gelen bir enfeksiyon da bu ağrılara neden olabilmektedir. Aynı zamanda kadınlar yumurtlama zamanlarınde de hafif şiddetli bir kasık ağrısı hissetmektedirler. Adet öncesi dönemlerde de cinsel ilişki sırasında ağrı yaşayabilirsiniz. Bu nedenle bu zamanları de göz önünde bulundurmalısınız.

İlişki Sırasında Kasık AğrısıCinsel ilişki sırasında kasıktaki ağrının nedeni nedir yazımıza devam edecek olursak kadınlarda bu ağrıya neden olabilecek daha çoğu rahatsızlık bulunmaktadır. Yukarıda saydığımız durumlar kadınlar arasında en çok karşılaşılan kasık ağrısı nedenleri arasında bulunmaktadır. Bu saydıklarımızın dışında yumurtalık kisti, myom, adenomyozis, rahim ve tüplerde meydana gelen enfeksiyonlarda kasık ağrısına neden olabilmektedir. Aynı zamanda bağırsaklarda meydana gelen sorunlar, kas ve iskelet sistemi hastalıkları, hamilelik döneminde rahmin genişlemesine bağlı olarak kaslarda meydana gelen gerilme de cinsel ilişki sırasında kasık ağrılarına neden olmaktadır. Ağrılarınızın net nedenini öğrenebilmek için kesinlikle uzman bir doktora başvurmalı ve ayrıntılı bir muayeneden geçmelisiniz. Hekiminiz şikayetlerinizi ve yaptığı muayeneyi göz önünde bulundurarak net teşhisinizi koyacak ve şikayetlerinizin azalması için gerekli tedaviye başlayacaktır. Gerekli olduğu takdirde ultrason ile görüntüleme ve PAP smear testi uygulayacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ