Hünnap Meyvesi Şifa Dağıtıyor, Faydaları Saymakla Bitmiyor!

Hünnap Meyvesi Şifa Dağıtıyor, Faydaları Saymakla Bitmiyor!

Şifa Kaynağı Olan Hünnap Meyvesinin Mucizevi Faydaları

Hünnap ülkemizde pek fazla duyulmamış bir meyve türüdür. Sağlık açısından oldukça önemli bir yer tutan hünnap Çin de eski çağlardan beri alternatif tıp yöntemi olarak kullanılmaktadır.

Hünnap ağacı ilkbaharda sarıçiçekler açıp sonbahar mevsimine doğru olgunlaşan meyveler arasında yer alır. Hünnap meyvesini  sonbahar mevsiminde bulabilirsiniz.

Çinde çok fazla bulunan hünnap meyvesi, ölümsüzlük meyvesi ve tanrı hediyesi adıyla anılıyor. Çinde pek çok kişi tarafından alternatif tıp yöntemi olarak kullanılıyor. Bu meyve hacim olarak küçük bir yapıya sahip olmasına rağmen içerisinde bol miktarda vitamin ve mineral barındırmaktadır.

Hünnap Meyvesi Şifa Dağıtıyor, Faydaları İse Saymakla Bitmiyor!

Hünnapın faydaları nelerdir nelere iyi gelir? İşte hünnap meyvesinin faydaları

Vitamin deposu

İçerisinde A ve C vitaminlerinden bolca bulundurmaktadır. Aynı zamanda Kalsiyum, magnezyum, fosfor ve özellikle potasyum açısından inanılmaz derecede zengindir.

Hünnapın faydaları: Kanser Hastalıklarında Korur

Hünnap içerisinde bolca antioksidan ve C vitamini barındırmasından dolayı kanser hastalıklarından koruyucu etkisi bulunmaktadır.

Hünnapın faydaları: Kilo Vermenize Yardımcı Olur

Hünnapen düşük kalori miktarına sahip olan meyveler arasında yer almaktadır. Bu meyveyi yiyerek hem uzun süre tok kalabilir hem de kilo verirken kaybedilen enerjiyi geri kazanmanızı sağlar.

Hünnapın faydaları: Cilt Sağlığı İçin Çok Faydalıdır

 Hünnapın etkili bir antioksidan olması cilt ve saç sağlığı açısından da önemlidir. Cilt hastalıklarına neden olan unsurları ortadan kaldırabilir. Çin’de yaygın olarak güneş yanıklarına ve kızarıklıklara karşı kullanılmaktadır. Kuru cilterin tedavisinde etkili olabilir.

Hünnapın faydaları: Kabızlık Sorununa İyi Gelir

Bu meyve sindirimi kolaylaştırarak kabızlık problemlerine iyi gelir.

Kasları Korur Ve Güçlendirir

Düşük miktardaki kalori içeriği ve aynı zamanda iyi bir magnezyum minerali kaynağıdır. 28 gram hünnapda, yaklaşık olarak 3 miligram miktarında magnezyum içermektedir. Hem düşük kalorili olması, hem de magnezyum içermesinden dolayı, vücuttaki kasları korur ve güçlendirir.

Antioksidan Deposudur

İnanılmaz bir antioksidan deposudur, bunun bir sonucu olarak neredeyse faydalı olmadığı bir hastalık yok denilebilir. Özellikle karaciğerde meydana gelen hasarlara karşı koruma sağlayabilir. Bir çok hastalığın nedeni olan serbest radikallere karşı metabolizmayı ve hücreleri korur.

Hünnapın faydaları: Karaciğer Rahatsızlıklarına İyi Gelir

Güçlü antioksidan özelliği nedeniyle bu minicik meyve, karaciğer rahatsızlıklarından çeşitli kanser türlerine kadar birçok hastalığın iyileşme sürecine olumlu etkilerde bulunuyor.

Hünnapın faydaları: Bağışıklık Sisteminizi Güçlendirir

Günde bir avuç tüketilen hünnap meyvesi özellikle kışın çeşitli enfeksiyonel hastalıklardan korumaya ve bağşıklık sisteminizi hızlı bir şekilde güçlendirmeye yardımcı olur.

Hünnapın faydaları: Kemik Sağlığına İyi Gelir

İçerisinde bol miktarda fosfor barındırmasından dolayı bu meyvenin kemik ve diş sağlığına iyi geldiği söylenmektedir.

Hünnap Meyvesini Nerelerde Bulabiliriz? Peki Nasıl Tüketebiliriz?

Bu meyve genellikle ılıman ve iklim koşulları sert olmayan bölgelerde yetişir. Dolayısıyla Marmara bölgesi, Akdeniz bölgesi gibi yerlerde yetişebilir ve bulabilirsiniz.

Bu meyve taze bir meyve olduğundan çiğ olarak çıtır çıtır tüketilebilir. Aynı zamanda diğer meyvelerden olduğu gibi bu meyveden de reçel yapıp tüketebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ