SadeKadınlar – Moda

Hızlı Kilo Verme İçin Vücut Tipinize Göre Beslenme Önerileri

Hızlı Kilo Verme İçin Vücut Tipinize Göre Beslenme Önerileri

 Hızlı Kilo Verme’de Vücut Tipinize Göre Beslenme Çok Önemli! İşte Sizde Hızlı Kilo Vermek İstiyorsanız Bu Beslenme Önerilerini Dikkate Alın.

Hızlı Kilo Verme‘yi kim istemez ki? Aslında hepimiz hızlı kilo verme için uğraşıyoruz. Ama bunun için öncelikle sahip olduğumuz vücut tipimizi öğrenmeliyiz. Vücut tipiniz nasıl olursa olsun çok güzel ve size özel olduğunu bilmelisiniz. Her insan vücudunun belirli bölgelerinde yağ depolar. Kilo alımıda yağın depolandığı bölgelere göre değişir.

Kimileri gövdenin orta bölümüne kilo alırken kimileri de kalça ve uyluk çevresinden kilo alır. Sonuç olarak herkesin sorunlu alanları ve vücut tipimiz ile alakalı zayıf bölgeleri var. Hızlı kilo vermek için vücut tipinize göre uygulamanız gereken beslenme önerileri.

Vücut tipleri ve Vücut Tiplerine Göre Beslenme Önerileri

vücut tipi dikdörtgen

Vücut Tipi; Dikdörtgen

Dikdörtgen vücut tipinde kalça, bel ve omuzlar hemen hemen aynı genişliktedir. Bu sebepten dolayı ne kadar zayıf olsanız da sağlıklı beslenmelisiniz. Sizin için kilo vermek kolay olmayacağı için uygulamış olduğunuz diyetinize bitki esaslı proteinleri eklemelisiniz. Mutlaka uzak durmanız gereken yiyecekler ise tatlılar, hazır gıdalar ve fast food

vücut tipi elma

Vücut Tipi; Elma

Elma vücut tipinde iseniz gövdenizin orta kısmında kilo alıyorsunuz demektir. Bundan dolayı sizin için beslenme şekli az ve sık yemelisiniz. Günde 6 defa yemek yemeli ama öğünlerde yediğiniz besinleri azaltmalısınız. Lifli gıdalar, meyve, sebze, C vitamini içeren gıdalar ve az yağlı süt gibi; besin değeri bakımından zengin olanları tüketin. Fast food, ekmek ve belirli sebzeler gibi, gaz ve şişkinlik yapan gıdalardan ise kaçının.

vücut tipi armut

Vücut Tipi; Armut

Armut vücut tipinde göğüs ölçüsünden daha büyük bir kalça ölçüsü vardır. Bu vücut tipi genellikle kalçalarından kilo alırlar. Bu sebepten dolayı vücutlarında su tutma ihtimali vardır. Beslenmelerinde yüksek protein içeren kırmızı et, balık, yumurta gibi gıdalar ve süt ürünleri tüketmeli. Meyve olarak da karpuz veya ananas metabolizmayı yavaşlatan toksinleri atarak vücudunuzu temizlediği için mükemmel bir meyve tercihi olacaktır. Yüksek sodyum içeren gıdalardan kaçınmalı ve tuz alımını azaltmalı ekmek, erişte, pirinç gibi rafine edilmiş gıdalardan da uzak durmalısınız.

vücut tipi kum saati

Vücut Tipi; Kum saati

Kum sati vücut tipinde olan kadınlar vücutlarının her yerine eşit derecede kilo alırlar. Kas tonuları da azdır. Bu vücut tipinde yüksek kan şekeri seviyesine sahip olma riski yüksektir. Bu sebeple  glisemik indeksi olan gıdalar seçmelisiniz. Günde 6 defa yemek yemelisiniz. Taze meyve ve sebzeler yemeli, ayrıca sağlıklı yağlar tüketmelisiniz. Beyaz ekmek, erişte ve pilav gibi yiyeceklerden kaçının. Onlar yerine birçok sağlıklı gıda tüketebileceğinizi unutmayın.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ