SadeKadınlar – Moda

Her Derde Deva Zencefilin Faydaları

Her Derde Deva Zencefilin Faydaları

Zencefilin faydaları doğru bir şekilde kullanılırsa birçok derde deva olabiliyor. Zencefilin mucizevi yararlarının farkına vardığınızda “Ananelerimizin boğazımız her ağrıdığında bize zencefil yedirmeye uğraşmaları demek ki boşa değilmiş.” diyeceksiniz.

İşte Zencefilin Faydaları:

* İshali keser, gaz söktürücüdür.
* İştah acıcıdır.
* Mide bulantısına iyi gelir.
* Yatıştırıcı etkisi vardır.
* Bedensel ve zihinsel yorgunluğa iyi gelir.
* Soğuk algınlığı ve gribe iyi gelir.
* Öksürük kesicidir.
* Antioksidan özelliği vardır.
* Kalp ritmini düzenler.
* Cinsel gücü arttırır.

Zencefilin genellikle kök kısımları kullanılıyor. Açık havada kurutulduğunda gri, dış tabakası soyulup suyla yıkanıp güneşte kurutulduğunda ise beyaz zencefil elde ediliyor.

Zençefil Çayı

Yaş zencefili dilimleyerek sıcak suya atıp, zencefil çayı demleyebilirsiniz. Hatta zencefil çayına bir miktar bal ekleyerek çok daha sağlıklı hale getirebilirsiniz. Bunların dışında toz şeklinde de yemeklere ve pastalara ekleyebilirsiniz.

Japonya ve Hindistan da çok fazla tüketilen bu bitkinin en mühim özelliği bileşenindeki uçucu yağlar ve yapısında içermiş olduğu fenol. Ayrıca içerdiği B ve C vitaminleri de bitkiyi çok önemli kılıyor. İki yaşından ufak çocukların tüketmemesi, zencefilin faydaları belli bir dozda alındığı taktirde etkili olur ve bunları uygulamadan önce de  muhakkak hekiminize danışmanız gerektiğini unutmamalısınız.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ