Hamilelikte Tüketilen Bitki çaylarına dikkat!

Kış aylarında soğuk algınlığının tedavisi için fazla tüketilen bitki çaylarının, hamilelik döneminde düşük riskine neden olduğunu söyledi.

Hamilelikte Tüketilen Bitki çaylarına dikkat!

Kadın Doğum Hastalıkları Doktoru Ebru Taşkent, hamilere bitki çayı uyarısı yaptı.
Dr. Taşkent, hastalıklardan korunmak ve bilhassa kış aylarında soğuk algınlığı tedavisi için çok fazla tüketilen bitki çaylarının hamilelik döneminde düşük riskine ve erken doğuma sebeb olabileceğini açıkladı.

ÖLÇÜYÜ KAÇIRMAYIN UYARISI

Hekimlere danışılmadan bitki çaylarının tüketilmemesi gerektiğine dikkati çeken Dr. Taşkent, “Özellikle bazı bitki çaylarının hamilelik zamanlarında kullanımı karında kasılmaları artırarak erken doğuma neden olabiliyor. Bu sebeble düşük riskini de arttırıyor. Şimdi insanların kafası da karışık. Gelen hastalarımızın da ilk sorduğu ‘bitki çayları düşük yapar mı?’ biçiminde. Hiçbir şey ölçülü tüketildiğinde düşüğe sebeb olmaz. Yani, oturupta günde bir litre içersen, doğal olarak bitki çaylarının ilaç tedavisi de başlar. Bu da ister istemez bir takım sorunlara neden olur. Hamileliğin özel bir süreç olmasından dolayı hastanın destek vitaminler alması gerekli. Özellikle kalsiyum dengesini sağlamak adına süt içmesi önerilir. İçememesi durumunda iğne yoluyla destek veriyoruz” şeklinde konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ