Hamilelikte Cilt Lekeleri Nasıl Geçer?

Hamilelikte Cilt Lekeleri Nasıl Geçer?

Hamilelik lekelerine maydanoz suyu maskesini denediniz mi? Hamilelik, hormonlarınızdaki ve kan akışınızdaki değişimler sayesinde cildinizde bir takım değişikliklere neden olabilir. Hamilelikteki cilt değişikliklerinin çoğu hafiftir ve doğum yaptıktan sonra iyileşir veya kaybolur. Önceden var olan cilt koşulları da kötüleşebilir.

Duygusal bir süreçte vücudunun devamlı olarak değiştiğini farkeden hamile kadın, bu değişikliğin de kalıcı olmaması konusunda tereddütlerini yaşamaktadır. Hamile bayanların % 50 sinde bulunan hamilelik lekelerine kesin ve doğal çözüm formülü

Ana etkenler kadınlık hormonları olan östrojen, progesteron ve güneştir. Hamilelik döneminde kadınlık hormonlarının yükselmesi ile deri güneş görmediği alanlarda da koyulaşır.

Güneş gören bölgelerde oluşan lekelenmeler güneş görmeyen bölgelerdekilerin aksine hamilelik sonrası düzelmez. Doğum kontrol hapı kullananlar, güneşe duyarlı maddeler içeren kozmetik ürünlerin kullanılması da sorunları tetikleyebiliyor. Kozmetik olarak kullanılan birçok krem bu sorunlara çözüm olsa da esas şifa yine doğadan.

lekeleri giderecek maydanoz suyu maskesi

Maydanoz suyu ve limon suyunu eşit ölçülerle karıştırın ve lekeli bölgeye uygulayın. Daha sonra 15 dakika bekleyip ılık su ile durulayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ