Hamile Kalmanın Yolları Nelerdir? Kolay Hamile Kalmak İsteyenler İçin Öneriler

Hamile Kalmanın Yolları Nelerdir? Kolay Hamile Kalmak İsteyenler İçin Öneriler

Hamile Kalmanın Yolları ve Kolay Hamile Kalmak İçin Altın Değerinde Öneriler

Neden hamile kalamıyorum? Hamile kalmanın yolları nelerdir? Hamilelik bazen heyecanlı bir bekleyiş sürecinden sonra gerçekleşen bir yolculuktur. Eğer siz de hamile kalmaya karar verdiyseniz ve bir türlü hamile kalamıyorsanız sizler için hamile kalmayı kolaylaştıracak önerilerimize bakmanızı tavsiye ederiz.

Hamile kalmayı kolaylaştıracak altın değerindeki öneriler

Tiroit bezlerinizi kontrol ettirin

Tiroit bezinin iyi çalıştığından emin olun. Tiroit rahatsızlığı özellikle 20’li ve 30’lu yaşlardaki kadınlarda oldukça yaygındır. Tiroit bezi rahatsızlığı hamileliği olumsuz yönde etkilemektedir. Bu sebeple eğer tiroit bezi rahatsızlığınız varsa, sağlıklı bir şekilde hamile kalabilmek için tiroit hormonlarınızı kontrol altında tutmak ya da tedavi olmanız gerekmektedir.

Dengeli Beslenmeye Dikkat Edin

Sağlıklı bir hamilelik için dengeli beslenmek zorundasınız. Yalnız bu sadece sizin için geçerli değil, partnerinizin de beslenmesine dikkat etmesi gerekiyor. Besin değeri açısından zengin gıdalarla ve dengeli beslenmek bu süreci hızlandıracaktır. İyi ve dengeli beslenmenin önemini hafife almayın.

Yumurtlama döneminizi hesaplayın

Yalnızca yumurtlama gününüzde ilişkiye girerseniz hamile kalabilirsiniz. Bunun için aylık döngülerinizi takip edebilir, yumurtlama dönemlerinizi takip edebilirsiniz. Bunun için adet dönemlerinizi kaydedeceğiniz mobil uygulamaları kullanabilirsiniz. Aynı şekilde yumurtlama testi olarak bilinen ve gebelik testine benzeyen araçlar da size hamile kalmak için en uygun günün hangisi olduğuna dair fikir verecektir.

Düzenli Seks Yapın

5 günden daha uzun süre ilişkide bulunmamak, sperm sayısının düşmesine yol açabilir. Her iki günde bir ilişkide bulunan çiftlerin sperm sayıları ise normal değerdedir. Her güne alternatif olarak belirlediğiniz dönemlerde seks yapmak hem performansınızı hem de hamile kalma şansınızı arttıracaktır.

İçki, Sigara ve Kafeini Hayatınızdan Çıkarın

Alkol, sigara ve kafein doğurganlığı olumsuz etkileyen başlıca faktörlerdir. Bunu kendiniz azalttığınız gibi eşinizin de azaltmasını sağlayın. Sonuçta sperm kalitesi de çok önemlidir. Kafein içeren içeceklerin aşırı tüketimi önerilmez. Bundan dolayı gebe kalmak için aşırı çay, kahve, kola, sigara, içki tüketmeyin.

Misyoner Pozisyonu Kullanın

Hamile kalmak isteyenler için genellikle misyoner pozisyon önerilir. En sık kullanılan hamile kalma pozisyonlarındandır. Bu pozisyon çiftler için daha elverişli bir pozisyondur. Çiftler daha uyumlu olurlar. Çiftleri gevşeterek rahatlamalarına olanak sağlar.Yani hızlı hamile kalmak istiyorsanız daha çok bu pozisyonu tercih etmelisiniz.

Eşinizi Sıcaktan Uzak Tutun

Sperm kalitesini arttırmadan etkili bir diğer yöntem ise spermlerin yani ürolojik bölgenin serin tutulmasıdır. Eşinizin dar pantolonlar giymesini engellemeye çalışın. Pamuklu ve serin tutan kıyafetler giydirin. Aynı zamanda soğuktan da korunmasını sağlayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ