Hamile Kalmak İsteyenlere Öneriler

Hamile Kalmak İsteyenlere Öneriler

Hayatın en büyük mucizelerinden birisi olan gebelik, çiftler için en önemli durumlardan biridir. Evlenen çiftler kısa süre sonra çocuk sahibi olmanın hayalini kurarlar. Ancak bu durum her zaman kolay bir biçimde gerçekleşmeyebilir. Yalnızca korunmasız cinsel ilişki bayanın gebe kalmasını çoğu zaman sağlamaz. Bu nedenle uygulanması gereken prosedürler ve dikkat edilmesi gereken etmenler bulunmaktadır. İlk etapta çiftlerin gebelikten ilaçlar sayesinde korunması, sonrasındaki korunmasız cinsel ilişki aşamasını etkilemektedir. Bu ilaçların gebelik olasılığını düşürücü etkisi ilacı bıraktıktan bir müddet sonra daha devam eder. Bu nedenle de gebelik gerçekleşmez. Bu süreçte çiftlerin korkuya kapılmadan korunmasız cinsel ilişkiye devam etmeleri gereklidir.

Hamilelik tüyoları arasında en önemlisi doğru zamanda cinsel ilişkiye girmektir. Bayanların yumurtlama zamanlarında girilen cinsel ilişkide gebelik olasılıkğı maksimum olmaktadır. Düzenli zaman Aralıkları ile adet gören bayanlar bu yumurtlama zamanlarını rahatça hesaplayabilirler. İnternet sitelerinde bu zamanların hesaplanması için çeşitli uygulamalar da bulunmaktadır. Bayanların adet günlerinin 14 gün öncesi yumurtlama dönemidir. Eğer çiftler bu yumurtlama döneminin 3-4 gün öncesinde korunmasız cinsel ilişkiye girerlerse gebelik olasılıkğı maksimumdur. Bu hamilelik tüyoları için erkeklerin uygulaması gereken prosedürler de bulunur. Erkekler de bu dönemlere girerlerken sperm sayılarını arttırmaya ve sperm kalitesini korumaya yönelik prosedürler yapabilirler.

Bu dönemlerde çiftlerin beslenme alışkanlıklarına çok dikkat etmeleri gerekir. Düzenli ve dengeli beslenme hormon düzeylerini olması gereken seviyede tutmaktadır. Bu dönemde sigara ve alkolün kullanılmaması en önemli hamilelik tüyoları arasında bulunmaktadır. Her iki tarafın da bu ürünlerden uzak durması hamilelik olasılığını arttırmaktadır. Erkeklerde sigara kullanımı spermlerin dinamikliği ve kalitesini azaltmaktadır. Bu nedenle korunmasız cinsel ilişki zamanlarında bu ürünlerden uzak durulması gerekir. Ayrıca çiftlerin psikolojik şeklinde de kendilerini buna hazırlaması önemlidir.

Çocuklarının olmayacağından endişe duymak yerine çocukları ile ilgili hayaller kurmak gebelik olasılığını arttıran etmenlerdir. Çünkü gebeliğin gerçekleşmesi için bedenin tam anlamıyla buna hazır olması gerekir. Fazla üzüntü ve gerilim gebeliğin gerçekleşme olasılığını düşürmektedir. Bazı durumlarda fazla mutluluk ve heyecan da olumsuz etki yaratabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ