Hamile Kadınlar İçin Seyahat ve Tatil Uyarıları

Hamile Kadınlar İçin Seyahat ve Tatil Uyarıları

Hamile kadınlar gebelik süresinde ilk 3 ve son 3 ayda uçak seyahati yapmamaları, aradaki 3 aylık dönemde rahatlıkla uçak seyahati yapılabileceğini hatırlaratak devam edelim.

Bayram dolayısıyla karayoluyla tatile gidecek ve kendi araçlarıyla seyahat eden hamile kadınlar 2 saatte bir mola vermesi gerekiyor. Bu molalarda ise 15-20 dakika yorucu olmayan kısa kısa gezinme tarzında yürüyüş yapılmalı. Eğer otobüsle seyahat ediliyorsa onlar zaten 3 saatte bir mola veriyor. Aynı şey burada da uygulanmalı.

Hamile Kadınlar Emniyet Kemerini Nasıl Takılmalı

Hamilelerin emniyet kemeri takma şekilleri de emniyet kemerinin karın boşluğunda kalacak şekilde takılması gereklidir. Anne adayları çok uzak yerlere gitmiyorlardır ama olası bir durumda da hastaneye yakın olacakları yerleri tercih etmeleri onlar ve bebeklerinin sağlığı açısından güvenli olacaktır. Bu konuya dikkat etmenizde fayda var.

Hamileler denize girebilir mi?

Gebelerin denize girmesinin faydalı olduğunu belirten Nazan Karahan, yüzmeyi hamilelik sürecinde önerdiklerini ifade etti.

Yüzmenin hamilelik döneminde çok faydalı bir spor olduğunun altını çizen Karahan, ancak yüzülecek alanın temiz olmasına özen gösterilmesini istedi. Karahan, “Çünkü hamilelerin buralarda enfeksiyon kapma riski var. Bunun için hamilelere mavi bayraklı plaj denilen su analizleri yapılmış, temiz olduğu belirlenmiş denizlere girmelerini tavsiye ediyoruz. Anne adaylarının havuza girmesini de pek tavsiye etmiyoruz. Eğer gireceklerse de havuzun günlük temizliğinin yapıldığından emin olmaları gerekiyor.” değerlendirmesinde bulundu.

Kaynak: AA

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ