SadeKadınlar – Moda

Güneşten yıpranan cilt için yapılacaklar

Güneşten yıpranan cilt için yapılacaklar

Güneşten yıpranan cilt için tatil dönüşü yapılacaklar,

Güneşin etkisi ile ciltte aşırı kuruma ve kırışıklıklarda artış gözlüyoruz. Ayrıca lekeye yatkın ciltlerde güneş koruma etkili şekilde uygulanmadığında homojen olmayan bir görünüm ve lekelerde artış meydana geliyor. Öncelikle cildin yoğun nemlenmesini sağlayacak profesyonel cilt bakımları ile kaybettiği nemi geri kazandırabiliriz. Ultraviyolenin ciltte oluşturduğu DNA hasarı sebebiyle onarımını sağlayacak, yapılandırıcı özellikte olan mezoterapi uygulamları yararlı olacaktır.

Bunun yanısıra cilt PRP programları kollajen liflerdeki yıpranmayı onarıcı ve yeni kollajen sentezini tetikleyici etkisi ile güneşle temas sonrasında cilt yenileme için sıkça başvurduğumuz tedavi tekniklerinden biridir. Güneş ışınlarının ciltte keratinizasyonu arttırıcı etkisi sebebiyle ölü hücrelerin birikmesiyle mat bir görünüm ortaya çıkar. Cildin tazelenmesine yardımcı olacak hafif arındırıcı bakımlar ve yüzeysel peeling programları cildin kendini yenilemesine yardım eder.

Güneş sonrası oluşmuş lekelerde hazırlık aşaması sonrasında lekenin oluş mekanizmasına göre seçtiğimiz enzim peeling, lazer, mezoterapi programları gibi tedavi seçeneklerini kürler halinde uyguluyoruz. Cildimizin yaşlanmasında en büyük role sahip olan güneşten korunmanın yanısıra oluşan hasarları geri çevirmek üzere profesyonellerce uygulanacak tedaviler cildin sağlıklı ve genç görünümü için dikkate değer.” ş


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ