Güneşten Yıpranmış Ciltler İçin Ne Yapmalı?

Güneşten Yıpranmış Ciltler İçin Ne Yapmalı?

 Özellikle tatilde iseniz güneşe daha fazla maruz kaldıysanız mutlaka tatil dönüşünde cilt bakımı yapmalısınız. Güneşin etkisi ile ciltte aşırı kuruma ve kırışıklıklarda artış gözlüyoruz. Ayrıca lekeye yatkın ciltlerde güneş koruma etkili şekilde uygulanmadığında homojen olmayan bir görünüm ve lekelerde artış meydana geliyor.

Yaz Sıcaklarında Güneşten Yıpranmış Cildiniz İçin Cilt Bakım Tavsiyeleri

Öncelikle cildin yoğun nemlenmesini sağlayacak profesyonel cilt bakımları ile kaybettiği nemi geri kazandırabiliriz. Ultraviyolenin ciltte oluşturduğu DNA hasarı sebebiyle onarımını sağlayacak, yapılandırıcı özellikte olan mezoterapi uygulamaları yararlı olacaktır.

cilt sıkılaştırıcı maske

Bunun yanı sıra cilt PRP programları kollajen liflerdeki yıpranmayı onarıcı ve yeni kollajen sentezini tetikleyici etkisi ile güneşle temas sonrasında cilt yenileme için sıkça başvurduğumuz tedavi tekniklerinden biridir. Güneş ışınlarının ciltte keratinizasyonu arttırıcı etkisi sebebiyle ölü hücrelerin birikmesiyle mat bir görünüm ortaya çıkar. Cildin tazelenmesine yardımcı olacak hafif arındırıcı bakımlar ve yüzeysel peeling programları cildin kendini yenilemesine yardım eder.

Güneş sonrası oluşmuş lekelerde hazırlık aşaması sonrasında lekenin oluş mekanizmasına göre seçtiğimiz enzim peeling, lazer, mezoterapi programları gibi tedavi seçeneklerini kürler halinde uyguluyoruz. Cildimizin yaşlanmasında en büyük role sahip olan güneşten korunmanın yanısıra oluşan hasarları geri çevirmek üzere profesyonellerce uygulanacak tedaviler cildin sağlıklı ve genç görünümü için dikkate değer.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ