Büyük Gözlere Sahip Olmak İçin Profesyonel Makyaj Tüyoları

Büyük Gözlere Sahip Olmak İçin Profesyonel Makyaj Tüyoları

Daha büyük gözlere sahip olmak, yüzünüzü daha ışıltılı gösterir. Gözlerinizi ön plana çıkarmak, yüzünüze çok fazla ifade katabilir. Ama hepimiz büyük ve ifadeli gözlerle sahip değiliz. Merak etmeyin, daha büyük gözler elde etmenize yardımcı olacak birkaç basit makyaj tüyosu ile karşınızdayız.

Aşağıda, gözlerinizin olabildiğince açık ve parlak görünmesini sağlamak için yapılması (ve yapılmaması) konusunda uzman onaylı makyaj tüyoları paylaşıyoruz.

1. Büyük gözlere sahip olmak için cilt bakımıyla başlayın

Daha makyaj rutininize bile başlamadan doğru cilt bakım ürünlerini kullanarak daha büyük gözler yaratabilirsiniz. Göz altı morluklarını gidermeye, nemlendirmeye ve düzeltmeye yardımcı olan bir göz kremi veya göz altı bandı arayın.

Göz altı bantları, bir damla makyaj bile uygulamadan önce tüm göz bölgesini nemlendirmek, temizlemek ve uyandırmak için probiyotik özler, hyaluronik asit, niasinamid ve yeşil kahve kafeini kullanır.

2. Göz altı kapatıcı ile koyu halkaları kapatın

Göz altı morlukları, göz çevrenizde bir gölge yanılsaması oluşturarak genel olarak daha küçük görünmesini sağlayabilir. Tüm göz çevresinin daha parlak ve aydınlık görünmesine yardımcı olmak için, cilt tonunu eşitlemek için göz altlarında aydınlatıcı bir kapatıcı kullanın .

Profesyonel ipucu: Gözlerinizin altında bir “ışık üçgeni” oluşturmak için kapatıcıyı gözlerinizin altına ters üçgen şeklinde uygulamayı deneyin.

3. Göz farınızı kaşınıza kadar uzatın

Makyaj sanatçısı Lennie Billy, “Gözleri daha büyük göstermek ve büyük gözlere sahip olmak için en çok kullandığım teknik, göz farını alnın çok yakınına çekmektir” diyor. “Bu, özellikle kapüşonlu gözleriniz varsa, kapak alanınızın daha büyük olduğu ve gözleri daha fazla açtığı yanılsamasını verir.

4. Aydınlatıcı göz farı tonları kullanın

Far demişken, kullandığınız gölgeler gözlerinizin ne kadar parlak ve açık görünmesinde büyük etki yapabilir. “Göz farı renkleri söz konusu olduğunda Billy, “Hafif ila orta tonlu gölgeler kullanmak gözlerinizin daha açık görünmesine yardımcı olacaktır” diyor. gözler. Bir dizi göz açıcı göz farı seçeneği için, bu tür gölgelere sahip bir göz farı paleti arayın.

5. Göz altını aydınlatın

Gözleri koyu kahverengi veya siyah bir astarla sıkılaştırmak, dramayı artırmak için harikadır, ancak aynı zamanda gözlerinizi daha küçük gösterebilir. Göz açıcı bir etki için, koyu renkli kalemi beyaz göz kalemi veya TARTE Fake Awake Eye Highlight gibi ten rengi eyeliner ile değiştirmeyi deneyin . Billy, daha büyük, daha geniş görünen gözler için üst ve alt su hattı boyunca nude bir göz kalemi kullanmayı sevdiğini söylüyor.

6. Gözlerin iç köşelerini aydınlatın

Billy, “Gözlere ışığı geri döndürmek için kaş kemiğine ve iç köşelere her zaman bir parıltı veya hafif mat gölge eklemenizi öneririm” diyor. İster nötr bir göz görünümü ister buğulu bir göz kullanın, gözleri öne çıkarmak için aydınlatıcı bir gölgeye bir dokunuş eklemek önemlidir.

7. Kirpiklerinizi kıvırın ve belirginleştirin

Bu süper basit adım gerçekten her şeyi değiştirebilir. Düz kirpikler göz çevresine gölge yapabilir. Kirpik kıvırıcı ile kıvırmak göz çevresini anında açacaktır. Kirpikleri hem üst kirpik çizginiz hem de alt kirpik çizginiz boyunca daha fazla kıvırmak ve belirginleştirmek için BENEFIT COSMETICS Roller Lash Maskara gibi bir kıvrık maskara ile bu adımı takip edin.

8. Kalın eyeliner çizgilerinden kaçının

Göz alıcı bir makyaj görünümü oluşturmak istiyorsanız, ultra kalın, Amy Winehouse tarzı eyeliner hatları oluşturmak size hiçbir iyilik yapmayabilir. Bunun yerine, keskinleştirilmiş bir kurşun kalem göz kalemi veya ince uçlu bir sıvı astar kullanarak süper ince eyeliner çizgileri oluşturun. bu hafif, aydınlatıcı göz farı gölgelerinin parlamasına izin verin.

ILLAMASQUA Liquid Eyeliner gibi hassas bir astar, jilet gibi ince çizgiler veya göz açıcı bir kedi gözü oluşturmak için mükemmeldir.

9. Kaşlarınızı şekillendirin

Büyük gözlere sahip olmak için biraz kaş şekillendirme büyük bir fark yaratabilir. Kemerli bir şekil oluşturarak, esasen göz bölgesinin tavanını kaldırarak daha büyük ve daha açık görünmesini sağlarsınız. Lamine kaşları deneyerek veya kaş kıllarınızın gün boyunca yukarıda kalmasına yardımcı olacak bir kaş jeli kullanarak bölgeyi kaşlar aracılığıyla daha da açabilirsiniz

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ