SadeKadınlar – Moda

Göz Tipine Göre Makyaj Teknikleri

Göz Tipine Göre Makyaj Teknikleri

Sizler için göz şeklinize göre makyaj teknikleri ni hazırladık. Hangi göz tipine ne tür makyaj yapılmalı?

Küçük gözler için makyaj teknikleri nelerdir?

Küçük gözlere sahip kişiler makyaj yaparken gözlerini daha derin göstermeye odaklanmalı ve gözlerinin egzotik biçimini vurgulamalı.
Üst göz kapağınıza pudra veya dogal tonlarda bir far sürerek başlayın. Üst kirpiklerinizin dibine ince bir eyeliner çekin. Göz altınıza kalem çekerken dışına da sürün. En mühimi üst göz kapaklarınızın içine kalem çekmeyi unutmamak.
Maskara seçerken kirpiklerinizi uzun gösterenleri değil volümlü gösterenleri tercih etmelisiniz. Maskarayı alt ve üst kirpiklerinize uygulayın..

Birbirine yakın gözler: Gözleri birbirine yakın olanlar, göz pınarlarına açık renk far uygulayıp gözün dış köşelerini koyu yapmalı ve yanlara doğru farı çekik şekilde kullanmalılar. Kaşların orta kısmını birbirinden ayırmalılar. Böylece gözlerini birbirinden dengeli şekilde ayrık gösterebilirler.

Birbirine uzak gözler: Birbirinden uzak gözleriniz varsa, göz kapağının iç kısımlarına koyu renkte kalem,far uygulayabilirsiniz. Gözün dış kısımlarına ise açık renkte far kullanabilirsiniz.

Yuvarlak göz makyajı nasıl yapılır?

Yuvarlak gözlere sahipseniz göz makyajınızı yaparken amacınız gözlerinize badem göz biçimi verecek makyaj teknikleri olmalı.
Bunun için gözlerinizin altına pudra veya dogal tonlarda bir far sürerek başlayın. Yuvarlak görüntüden kurtulmak için göz kapağınızın dışa doğru olan kısmına koyu renk bir far sürün.
Eyelinerınızı sürerken bütün göz kapağınıza sürmek yerine gözünüzün ortasından başlayarak ufak bir kuyukla bitirin. Rengin daha yoğun gözükmesini istiyorsanız gözünüzün içine de kalem çekebilirsiniz..

Çekik gözler: Çekik gözleri olanlar kirpik diplerini boyayıp, dağıtırlarsa göz yapısını büyütebilirler.

Çukur gözler: Çukur gözlere sahip kişiler  fazla gölgeli makyaj yapmamalı, gözlerinde açık ve aydınlık renkleri kullanmalılar. Koyu ve karanlık renkleri tüm göz kapağında kullanmamalılar.

Düşük göz makyajı nasıl yapılır?

Düşük göz kapağı olanlar göz makyajında klasik lift tekniğini kullanmalılar. Gözlerin  dış kenarlarını hafifçe yukarı çekik göstermeliler. Kaşlarının altını çok aydınlatmadan ve göz kenarlarını koyu yapabilirler. Göz ucuyla kaş arasında çizgi varmış gibi düşünüp, farı buradan aşağı düşürmemeliler. Gözlerinizin düşük olması sizi yorgun ve üzgün gösterebilir. Bu yüzden makyaj yaparken sizi daha canlı ve neşeli göstermesine dikkat etmelisiniz.
Gözlerinizin üstüne pudra sürdükten sonra kirpiklerinizin dibine göz boyunca ince bir eyeliner uygulayın. Gözünüzün düşük olan dış kısmına daha koyu bir renk uygulayıp yukarıya ve gözünüzün dışına doğru yayın. Küçük bir kuyruk yapın.
Göz altlarınıza dışa doğru kapatıcı uygulayın. Maskarayı yalnızca iç ve orta kısımlara uygulayın, dış kısımlara uygulamaktan kaçının. Alt kirpikleriniz için de benzerini yapın..

Öne çıkık gözler:Bu göz tipinde olanlar,Parlak ve aydınlık renklerin göz kapağına sürülmemesidir. Onun yerine orta veya koyu tonlardaki makyajlarla göz geriye itilmelidir. Bu göz tipine kalın eyeliner, kalın kalem çekmek çok yakışır.

Yukarı çekik gözler: Farları göz kapağı dışına çıkarmamalılar. Sadece göz kapağının ortasına  gölge vermeliler. Bu gözleri yuvarlak gösterir.

Aşağıya çekik gözler: Gözün üst kısmındaki kirpik çizgisini takip edip degradeli bir makyaj yapabilirler. Kalem ya da eyeliner ile gözü yukarı çekebilirler

Badem göz makyajı nasıl yapılır?

En ideal göz şeklidir. Makyaj artistleri bu  gözlere makyaj yapmaya bayılır! Badem gözlüler her makyajı uygulayabilirler. Badem gözlüyseniz şanslısınız zira en basit makyaj uygulaması badem gözlere yapılır. Gündüz makyajı için soft renkler, akşam makyajı için smokey göz makyajı kusursuz olacaktır.
Yine üst göz kapaklarınıza pudra sürün. Göz kapağınızın üstüne, kaşınıza doğru bej far uygulayın. Göz kapağınıza altın, terrakota ya da koyu sarı tonlarda far sürdükten sonra crease bölgesine koyu renk bir çizgi çekip dikkatlice yayın. Göz kalemiyle üst göz kapağınızın dışına kuyruk yapın.. makyaj teknikleri,

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ