Göz Rengine Göre Makyaj Nasıl Yapılır?

Göz Rengine Göre Makyaj Nasıl Yapılır?

Renkli gözlüler nasıl makyaj yapmalı? Göz renginizle hangi tonların daha güzel ve uyumlu olduğunu bilmeniz sizin, daha etkileyici ve hoş görünmenizi sağlar. Böylece güzelliğiniz de fazlası ile ortaya çıkmış olur… İşte göz renginize göre makyaj önerileri…

renkli göz İçin makyaj

Yeşil Gözler İçin Far Seçimi

Gözleriniz yeşil ve cildinizin tonu da açık ise, soft ve açık pembe tonlu farlarla gözlerinizi ön plana çıkarabilirsiniz. Buğday tenliler mürdüm rengi far kullanabilirler. Fakat kızıl tonlar gözlerinizi tamamen ortaya çıkarmak için en idealidir.

Göz Renginize Göre Makyaj Yapın!İşte Size Öneriler

Yeşil Gözler İçin Eyeliner ve Kalem Seçimi

Bakışlarınızın boğuk olmasını istemiyorsanız eyeliner ve göz kaleminizi seçerken siyah rengi tercih etmekten kaçınmalısınız. Bunun yerine bordo ve tonlarıyla gözlerinizi daha ön plana çıkarabilirsiniz. Yumuşak bir görüntü isterseniz toprak tonlarını kullanabilirsiniz.

yeşil göz makyajı

Mavi Gözler İçin Far Seçimi

Etkileyici bir derinliğe sahip mavi gözler, turuncu ve bronz gibi zıt renklerle tamamlansa da turuncu kullanmak her zaman kullanışlı olmayacaktır. Bu gibi durumlarda gözlerinizi ortaya daha fazla çıkaracak olan gri tonları tercih edebilirsiniz. Bej, mor, siyah renkleride mavi gözler için önerilen farlar arasındadır.

mavi göz makyajı

Mavi Gözler İçin Eyeliner ve Kalem Seçimi

Mavi gözler için başka bir makyaj önerisi de koyu kahverengi bir göz kalemi kullanabilirsiniz. Eğer siyah kalem kullanmak isterseniz, gözlerinizin rengini daha fazla ortaya çıkarmak için buna biraz bronz ya da kahverengi eklemeyi gerekir.

Ela Gözler İçin Far Seçimi

Ela gözlülere sahip olanların göz renkleri değişken olduğu için makyajlarını yaparken kullandıkları tonlar diğer göz makyajlarına göre daha önemli. Ela gözlere sahip olanlar için en iyi tonlar: mavi, yeşil, gri ve mor gibi renkler.

Bu gözlere en yakışan göz makyajı tonlarından biri de lacivert. Lacivert, gözlerinize derinlik kazandırır. Altın ve bronz tonlarını kullanırsanız gözlerinizin ne kadar güzel göründüğünü göreceksiniz.

ela göz makyajı

Ela Gözler Eyeliner ve Kalem Seçimi

Gözleri ela olan bayanlar gözleri için lacivert renk kalemi seçmelisiniz. Bu renk ela rengi ile tezat bir uyum oluşturacağı için gözlerin daha derin görünmesini ve bayanların daha anlamlı bakmasını sağlayacak.

Göz renginizi ortaya çıkarmak istiyorsanız kahverengi göz kalemi çok işinize yarayacaktır. Yalnız kullanacağınız kahverengi kalemin koyu tonlarda olmasına dikkat edin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ