SadeKadınlar – Moda

Göz Kapağı Estetiği

Göz Kapağı Estetiği

Adana Dünyagöz Hastanesi Göz Hastalıkları Uzmanı Opr. Dr. Cüneyt Karaarslan, kişinin yüz ifadesini ve bakışını etkileyen, estetik ve bunun yanı sıra işlevsel önemi olan göz kapağının artık ufak cerrahi operasyonlarla kişiye genç ve güzel bakış kazandırılabildiğini ifade etti.

Genellikle 35-40 yaşlarından sonra üst göz kapağında oluşan sarkma, göz altında torbalanma ve kırışıklıkların insanlara yorgun, üzgün ve düşünceli bir hava verdiğini belirten Karaarslan, Bazen üst göz kapaklarının ileri derecede sarkması göz kapaklarını açmakta zorluk yaratabilir. Alt göz kapaklarında oluşan torbalanmalar çoğunlukla kalıtımsaldır ve ilerleyen yaşla daha belirgin hale gelirler” şeklinde konuştu.

Göz kapağı estetiğinin insana daha genç bakışlar kazandırdığını ifade eden Opr. Dr. Cüneyt Karaarslan, “Göz kapağı estetiğinde (blefaroplasti) yalnızca göz kapaklarını değerlendirmek yeterli olmaz. Göz kapakları yaşlanmayla beraber, bazı durumlarda kalıtsal olarak daha genç yaşlarda yada gözlerin fazla yorulmasına bağlı olarak torbalanabilir veya gevşeyebilir. Bazen torbalanma olmadan yalnızca deride sarkma vardır. Göz kapağı estetiği veya blefaroplasti, göz kapağına uygulanan estetik cerrahi girişimdir. Bu girişimde, alt ve üst göz kapaklarından fazla yağ dokusu, deri ve kas fazlalıkları ile beraber çıkarılılır. Ancak çıkarılan doku miktarının çok iyi ayarlanması gerekir” şeklinde konuştu.

Göz kapağı cerrahisinin lokal anestezi altında hafif bir sakinleştirici ile yapıldığını söyleyen Opr. Dr. Karaarslan, “Her cerrahi girişimden sonra az ya da çok görülebilen bir iz (skar) kalır. Önemli olan bu izin çok ince ve belirsiz olmasıdır. Göz kapakları ise aşağı yukarı bedenin en az iz kalan bölgelerindendir. Girişimin kesileri üst ve alt göz kapaklarının doğal kıvrım çizgilerine yerleştirilerek, 1mm altında yatay olarak yapılır. Bu nedenle iz fark edilmez. Üst göz kapağında ise göz açıkken üstte oluşan doğal kıvrıma rastlatılır. Bu nedenle göz açıkken üstteki iz görünmez yalnız uyurken çok yakından fark edilebilir. Önceleri pembe renkte olan ameliyat izi zaman içinde beyazlaşır ya da normal ten rengine dönüşür” ifadelerini kullandı.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ