SadeKadınlar – Moda

Evde Gözaltı Morluklarınız İçin Kür Tarifleri

Evde Gözaltı Morluklarınız İçin Kür Tarifleri

Gözler bir insanın güzelliğini ön plana çıkaran en önemli etkenlerden biridir. Fakat bazı insanlarda çeşitli unsurlardan gözaltı morlukları oluşmuş olabilir. Yapım böyle deyip bu duruma üzülerek zaman kaybetmeyin. Evde gözaltı morluklarınız için hazırlayabileceğiniz kürlerle bu problemle vedalaşabilirsiniz. Tabi sebebinide bilmeniz gerekiyor. Gözaltı morluklarının nedenleri arasında en fazla düzensiz uyku, süreğen gerilim, genler ve aşırı yorgunluk görülmektedir. Genlerden kaynaklı morluklar tamamiyle geçmese bile doğal kürlerle azaltılabilir. Fakat diğer unsurlardan kaynaklanıyorsa işiniz çok daha basit olacaktır. İşte evinizde hazırlayabileceğiniz kolay fakat olabildiğince etkili tavsiyeler…

SALATALIK MUCİZESİ

Salatalık göz altı morlukları için mucize niteliğinde bir besin. Bir adet salatalığı ince ince kabuklarıyla birlikte doğrayın ve gözlerinizin üzerine yerleştirin. Yaklaşık 15 dakika bekleyin ve yüzünüzü yıkayın. Bu biçimde yorgunluğun belirtilerini silebilirsiniz.

EN ETKİLİ KÜRLERDEN BİRİ: LİMON-DOMATES

Limon ve domatesin suyunu sıkın. Eşit miktarda limon ve domates suyunu karıştırın, göz altlarınıza sürün. Bu karışımı sabah ve akşam düzenli olarak 10 gün boyunca uygulayın.

HER DERDE DEVA ELMA

1 adet elmayı rendeleyin ve suyunu çıkarın. Elma rendesine 1 tatlı kaşığı türk kahvesini ekleyerek homojen hale getirin. Bu karışımı gazlı beze sararak göz altlarınıza koyun. Bu uygulamayı haftada 3-4 gün düzenli olarak yapın.

SÜTLE MORLUKLARA SON

Soğuk sütü bir kaba koyun ve pamuğu batırarak, göz altlarınıza koyun. Yaklaşık 10 dakika bekleyin ve yüzünüzü yıkayın.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ