SadeKadınlar – Moda

Gözaltı Morlukları Nasıl Tedavi Edilir?

Göz altı morluğu göz altı derisinin normalden koyu renkli gözükmesidir.

Gözaltı Morlukları Nasıl Tedavi Edilir?

Göz Altı Morlukları Nasıl Tedavi Edilir?

Gözaltı morlukları için uygulanan çok fazla yöntem olmasına rağmen bunlardan hiçbiri bilimsel olarak kanıtlanmamıştır. Lazer tedavileri, kimyasal peelingler, dolgu tedavisi, cerrahi tedaviler ise bu uygulamaların başını çeker.

Gözaltı morlukları aynı zamanda birçok sağlık sorunun da belirtisi olabilir. Bu sebepten göz altı morluklarınızı azaltmak için iyi bir uyku  ve dengeli beslenme bu tedavilerin başlangıcıdır.Uzun süre televizyon veya bilgisayar başında kalmanız da yorgunluk sebebiyle göz altı morluklarınızın sebebi olabilir. Bu nedenle bir süre gözlerinizi dinlendirmeniz göz altı morluklarından kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

Günümüzde çok yaygın olan bu cilt problemi her yaşta görülebiliyor ve genellikle insanı yorgun ve sağlıksız gösterdiğinden ötürü özellikle kadınların tercihi göz altı kapatıcıları.

Gözaltı morluklarını gidermek için göz çevresi ne yapacağımız uygun bir bakım görüntümüzün daha sağlıklı olmasını sağlayacaktır, her şeyden önce  eğer allerjik bir bünyemiz varsa sürekli bir göz kaşıntısı problemi yaşıyorsak bizi kaşındıran faktörlerden uzak kalmamız alerjik faktörleri elimine etmemiz ve ilaçlarımızı düzenli kullanmamız gerekir.

Allerjik kişilerin göz çevresi cildi daha kuru ve hassastır bu yüzden bu bölgeye uygun besleyici kremlerin düzenli kullanılması da morlukların azaltılmasına katkıda bulunacaktır. Göz çevresinde sürekli yorgunluk hisseden sabahları ödemli kalkan kişilerin sabah saatlerinde soğuk buz ile pansuman yapmaları  ya da çay banyosu yapmaları yine göz çevrezini dinlendirecek göz çevresi morlukların azaltmasını sağlayacaktır. Bütün bunlar doğal olarak yapabileceğimiz yöntemlerdir bunların yeterli olmadığı durumlarda ise uzmanlardan yardım alarak bir takım kozmetik ürünleri ve daha da yetmediği takdirde bazı ilaçları kullanmamız doğru sonuca ulaşmamızı sağlar.

Ev kürleri

Güzellik uzmanı Suna Dumankaya göz altı morluklarından kurtulmak için evde hazırlayabileceğiniz bazı önerileri var.

İncir ve kuşburnu

Taze inciri ortadan ikiye bölüp göz altınızın üzerinde 15 dakika bekletin. İlaveten kuşburnunu çay gibi demleyip süzün ve pamuk yardımıyla göz çevrenize uygulayın.

Elma ve kahve kürü

Elmayı rendeleyip suyunu sıkın ve içerisine bir tatlı kaşığı Türk kahvesi koyup gazlı bezin arasına yerleştirin. Sardığınız gazlı bezi sorunlu bölgelere uygulayın. Bu uygulamaya haftada üç gün devam edin.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ