Göz Altı Morluklarından Nasıl Kurtulurum?

Göz altı morlukları sebepleri nelerdir? Göz altı morlukları için uygulanabilecek tedavi yöntemleri nelerdir? Göz altı morlukları nasıl geçer? Göz altı morlukları başka ciddi hastalıkların sebebi olabilir mi? Tüm bu soruların cevaplarını haberimizde bulabilirsiniz

Göz Altı Morluklarından Nasıl Kurtulurum?

Göz Altı Morlukları Nasıl Giderilir? Gözaltında meydana gelen hiper pigmentasyon gözaltında bulunan derinin renginin değişmesine ve koyulaşmasına neden olur. Bu durum uykusuzluk ya da düzensiz uyku, yorgunluk sebebiyle ortaya çıkabilir.

Gözaltı morluklarının bir diğer sebebi de kalıtsal olarak bu bölgenin daha çukur olması ve cildin gözaltlarında daha ince olmasıdır. Genetik morluklar için makyaj dışında pek fazla seçenek yok yalnız yorgunluk ve uykusuzluk sebebiyle oluşan gözaltı morluklarını geçirmek için evde uygulayabileceğiniz bazı teknikler bulunmaktadır.

göz altı morlukları nasıl gecer

Gözaltı morluklarının nedenleri nelerdir?

  • Genetik
  • Cildinizi gözaltınızda daha ince olması
  • Gözaltı çukurlarınızın derin olması
  • Yaşlılık
  • Yorgunluk
  • Uykusuzluk / Düzensiz uyku
  • Aşırı Stres
  • Yetersiz Beslenme /Alkol, sigara ve kafeinli içecekler tüketmek
  • Kullanılan kalitesiz makyaj malzemeleri

Göz altı morlukları için doğal çözümler

Salatalık kürü:

1 tane salatalığı kabuklarıyla birlikte ince ince dilimleyerek halka halinde kesip gözlerinize koyabilirsiniz. 10dk bekletmeniz yeterli. Her gün uygulayabilirsiniz. Ve ya kabuklarıyla birlikte rendelediğiniz salatalığın suyunu buzdolabında bekletip pamuk ile gözaltlarınıza ve göz kapaklarınıza sürebilirsiniz. 15dk bekletip yıkayın.

Patates kürü

1 patatesi halka biçiminde dilimleyip soğuk süte batırıp gözlerinize koyup 10 dk bekletin. Taze nane yapraklarını ince ince doğrayıp soğuk sütün içine karıştırarak da bu sütü uygularsanız gözaltlarınız hem ferahlayacak hem de zaman içinde morluklar azalacaktır.

Domates kürü

1/2 domatesin suyunu çeyrek limon suyuyla karıştırıp aynı şekilde pamukla gözaltlarına sürüp 5dk sonra yıkayabilirsiniz. Gözaltı morlukları için çok fazla bakım tavsiyesi mevcuttur. Aralarından yapması basit olanını seçip gözaltlarınıza uygulayabilirsiniz.

Göz altı morlukları için uygulanan bazı tedavi teknikleri şu şekilde;

Işık dolgu uygulaması:

Kemik yapısı sebebiyle çukur olan gözaltlarını doldurmak için kolajen gibi kozmetik dolgu ürünleri kullanılıyor veya kozmetik dolgu yerine bedeninizin diğer bir bölgesinden yağ alınarak buraya enjekte edilir.

Mezoterapi 

Vitamin, mineral, aminoasit, enzim ve ilaçların gözaltı deri tabakasına verilmesi ile oluyor.

Kimyasal peeling 

Gözaltlarınız da üstte bulunan hasar görmüş deri katmanının yerine yeni derinin çıkmasını sağlayan bir uygulamadır.

Blefaroplasti

Göz kapağı ameliyatı olan blefaroplasti ile alt ve üst göz kapakları ile göz çevresindeki deri toparlanır. Bu gözaltı morluklarının daha da azalmasını sağlar.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ