“FAsya altı yöntemi” İle Göğüs Nasıl Dikleştirilir?

“FAsya altı yöntemi” İle Göğüs Nasıl Dikleştirilir?

Büyük ve dik göğüsler her bayanın isteğidir. Yeni tasarlanan “FAsya altı yöntemi” başta sporcular olmak suretiyle bütün kadınların imdadına yetişti. İz bırakmayan yöntem bilhassa sporcular ve yoğun spor yapan Hollywood yıldızları tarafından tercih ediliyor. İsteğe göre lokal anestezi ile de gerçekleşen operasyonun sonrasında kişi sosyal yaşantısına hemen dönebiliyor.

Günümüzde kadınların fit görüntülerini güvenliğini sağlamak için sporu yaşamlarının bir parçası haline getirdiklerini belirten Prof. Dr. Ahmet Karacalar, “Bazı spor dalları göğüste erimeye neden olabiliyor. Özellikle bodybuilding sporcuları bu durumdan şikayetçi.

Bunların arasında Hollywood yıldızları da var. Demi Moore son olarak bu tekniği kullandı. Bu insanlar mesleklerine ve spora ara vermeye hiç sıcak bakmıyorlar. “FAsya altı yöntemi” de bunlar göz önünde bulundurularak tasarlanmış bir meme büyütme yöntemi olmasından biz de buna sporcu estetiği diyoruz.

İsteğe bağlı lokal anestezi – sedasyon ile gerçekleşiyor, iz bırakmıyor ve en önemlisi ağrısız bir operasyon olmasından kaynaklı kişi sosyal yaşantısına hemen dönüyor.

En Yeni Meme Büyütme Tekniği

Sporcu estetiğinin en yeni meme büyütme yöntemi olduğunu ifade eden Prof. Dr. Ahmet Karacalar, “FAsya altı yöntemi ve çift jelli meme protezleri ile meme dikleştirme prosedürü şu an uyguladığımız en yeni meme büyütme operasyonları arasında.

Bu teknikde normalde her kasın üzerinde bulunan ve fAsya olarak adlandırılan zar veya kılıf altında bir cep oluşturulur. Oluşturulan cebe silikon protez yerleştirilir. Diğer iki teknikde ise göğüs kası altında veya direkt olarak meme altında hazırlanan cebe protez konulur.

Bu teknikde kasa herhangi bir hasar verilmediği için bilhassa sporcular için en iyi teknik olarak görülüyor. Ayrıca direkt olarak meme dokusu ile bir temas da yoktur. Silikon üzerinde bulunan fAsya silikonun belli olmasını engeller. Meme büyütmede doğal bir görünüm elde edilir” dedi.

Göğüsleri Dikleştirmede Yeni Trend

Kayma Riski Yok

Tekniğin avantajlarına da değinen Estetik ve Plastik Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Ahmet Karacalar, “Kas altı tekniklerde görülebilen kasın hareketine bağlı protezin kayma riski bu yöntemde bulunmuyor. Doğum sonrası hafif veya orta sarkmalarda meme dikleştirici protezle birlikte memeyi dikleştirme ve yukarı kaldırma şansı da veriyor. Meme protezi meme altı, koltuk altı ya da meme başından yerleştirilebiliyor.

Özellikle birinci ve bazen ikinci derece sarkmalarda özellikle dokuda erime varsa tercih edilecek bir yöntem. Özellikle meme üstü boşluklarında oldukça avantajlı. Kas fasyası altı tekniğinde memenin doğal askıları olan bağlarda korunduğu için memede olabilecek sarkmaları da yavaşlatıyor.

Diğer yandan yeni kuşak çift jelli implantlar aşağı bakan meme başlarını yukarı kaldırmada daha önemli avantajlara sahip. Bu yeni kuşak silikonların kas fasyası altına yerleştirilmesi ile meme üzerinde görünen bir iz bırakmadan dikleştirme mümkün. Jeller hafızalı olduğu için protez formunu korurken herhangi bir şekilde yırtılma durumunda da etrafa dağılmıyor” şeklinde konuştu.

Doğum Sonrası Emzirme İle İlgili Sorun Yaşatmaz

Karacalar, “Göğüs kası korunduğu gibi göğüs kafesi ile de herhangi bir temas olmadığı için işlem sonrası iyileşme hızlı gerçekleşiyor ve acı-ağrı minimum düzeyde hissediliyor. Lokal – sedasyon anestezi altında da işlem yapılabilir. Özellikle hızla işe dönmek isteyenler içinde bu yöntem ideal. Teknik ayrıca doğum sonrası emzirme ile ilgili sorun yaşatmıyor” dedi.

Kaynak:Milliyet

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ