SadeKadınlar – Moda
SON MODA

Vajinaya Acısız Ağda Nasıl Yapılır & Hangi Agda Kullanılır?

2018 Abiye Elbise Modelleri En Gözde ve Şık Parçalar

Taşlı Abiye Sevenler İçin En Güzel Taşlı Abiye Modelleri

Örgü Topuz Saç Modelleri 2017

Kabarık Prenses Gelinlik Modelleri – 2017 2018

50 Tane Popüler Ombre Saç Modelleri

Omuz Dekolteli Kazak Modelleri

Bikini bölgesi beyazlatma Yöntemleri

Emla Krem Gerçekten İşe Yarıyor mu? Uyuşturucu Krem

2018 Örgü Saç Modelleri, En Trend Saç Örgüsü Örnekleri

2018 Kalın Kaş Modelleri – Kalın Belirgin ve Güzel Kaşlar

2018 Beyaz Abiye Elbise Modelleri – Gelinler Bile Kıskanacak

2018 Uzun Abiye Elbise Modelleri Zarif Şık ve Etkileyici

2018 Çocuk Abiye Elbise 12 & 15 Yaş Kız Çocuk Elbise Modelleri

Dağınık Topuz Saç Modelleri Abiyelerin Tamamlayıcısı

2017 Pronovias Abiye Elbise Modelleri – Yeni Sezon

En Dikkat Çeken 2018 Abiye Modelleri ve Gece Elbiseleri

Muhteşem Kızıl Saç Renkleri ve Modelleri

6 Haftada Mucize! Kalça ve Basen Eritme Diyeti

2018 Abiye Modelleri Dikkat Çekici Şık ve Zarif Uzun Gece Elbiseleri

2017 Yılbaşı Bayan Hediyesi Fikirleri

Gece Abiye Elbise Modelleri Hem Ucuz Hem de Şık

Evde Burun Küçültme Egzersizleri İşe Yarıyor mu?

2018 İki Parça Abiye Modelleri Ünlü Markaların Şık Elbiseleri

Son Moda 2017 Mango Mont ve Kaban Modelleri

2018 Sokak Modası Trendleri Olabildiğince Yaratıcı

2017 Abiye Modelleri Kısa Şık Gece Elbiseleri

En Güzel Bayan Kayak Kıyafetleri, Son Moda Kayak Montları

Asaletin Rengi Siyah Abiye Modellerini Gördünüz mü?

Bu Abiye Modelleri İle Bütün Gözler Üzerinizde 2017 2018

Geziciler servetini katladı

Futbol yorumcusu Kaya Çilingiroğlu, Türkiye gündemini değerlendirdi: İstikrarın geri gelmesi için bazılarının Cumhurbaşkanı Erdoğan düşmanlığı bitmeli. Onun ülkeye yaptıklarını anlatsam haftalar sürer. Bana ‘yandaş’ diyorlar ama ben servetimden iki sıfır sildim, Geziciler iki sıfır koydular

Geziciler servetini katladı

Futbol yorumcusu Kaya Çilingiroğlu, Türkiye gündemini değerlendirdi: İstikrarın geri gelmesi için bazılarının Cumhurbaşkanı Erdoğan düşmanlığı bitmeli. Onun ülkeye yaptıklarını anlatsam haftalar sürer. Bana ‘yandaş’ diyorlar ama ben servetimden iki sıfır sildim, Geziciler iki sıfır koydular

TRT ekranlarında yaptığı yorumlar ve analizler ile tüm dikkatleri üzerine çeken Kaya Çilingiroğlu ile Etiler Günaydın Steak House’da buluştuk. Çilingiroğlu ile bu sezon başlamadan kulüpleri, yıldız transferleri ve ülke gündemini konuştuk…

GS, BJK, FB ve Trabzonspor hakkında neler söyleyeceksiniz?
Galatasaray Podolski’yi aldı ama Podolski için yurt dışında oynadığı dönemlerde sorunlu olduğu söyleniyordu. Sneijder’i göndermemesi de hayırlı bir karar. Beşiktaş’a baktığın zaman, Quaresma tamam ama oynamak isterse. Mario Gomez bu ülkeye gelmiş, kariyeri en yüksek oyuncu. Bana göre Beşiktaş’ın hâlâ bir stopere ve kaleciye ihtiyacı var. Beşiktaş’ın sorunu kolay gol yemesi. Fenerbahçe, transferlere müthiş başladı. Daha seyretmedim, bilmiyorum ama Pierre Van Persie dünyanın en klas yıldızlarından biri. Forvet hattında Fernandao çok etkili olur. Savunmaya Simon Kjaer gibi pahalı bir futbolcuyu aldılar. Nani çabuk bir oyuncu. Trabzonspor’un ise yönetimsel sorunu var. Lig bu sene çok kızışacağa benziyor.

Siz büyük yıldız transferler yerine takım olabilme mottosunu seviyorsunuz değil mi?
Beşiktaş’ı biliyorsun; bundan dörtbeş sene evveldi galiba, Quaresma’ların ilk geldiği zaman… Fernandesler, Almeidalar… İlk başta çok başarılı bir takım gibi duruyordu ama baktığın zaman başarısız bir takım oldu. Kağıt üzerindeki gibi olmuyor her şey, neticede takım olabilmek önemli. Büyük yıldızlara sahip olmak tabii ki önemli bir şey ama takım olamadığınız sürece hiçbir şey yapamazsınız. Ama ben Beşiktaş’ı bu sene diğerlerine göre bir tık daha avantajlı görüyorum. Bir kere Bilic’ten kurtulması büyük avantaj. İstatistiksel olarak iki senede oynattığı oyuncular, yaptığı hatalar ortada. Gittiği yerde de iki-üç hafta sonra kovulur. Tribüne oynayan, tecrübesiz bir teknik direktör.

Aziz Yıldırım’ın kulüp başkanlığı için sürekli yorumlar yapılıyor. Siz neler söylemek istersiniz?
Aziz Yıldırım için çok zor bir sene ama ben bırakacağını düşünmüyorum. Mahkemeden sonra Ali Koç’a ‘Bırakacağım’ dedi ama bu babanın malı değil ki; sen bırak, yerine senin gösterdiğin biri geçsin. Bu yıl, 10 senelik para harcadılar. Bu sene Fenerbahçe’nin olmazsa olmazı şampiyonluk, yoksa Aziz Yıldırım orada duramaz.

KULÜP YÖNETİCİSİ OLMAK İSTERDİM

Kimileri ‘Artık dört büyükler yok’ diyerek Trabzonspor’u küme dışına bırakıyor. Sizin bu konudaki düşünceleriniz neler?
Dört büyük, her zaman dört büyüktür. Trabzonspor 15 sene daha şampiyon olmasın; bu dördüncü büyük olduğu gerçeğini değiştirmez ama Trabzonspor iyi yönetilmiyor. Bildiğim kadarıyla iki senede 50 futbolcu gelip gitti. Trabzonspor’un tarihinde olmayan paralar harcandı.

Yaptıkları transferler ile bu kadar büyük paralar harcayan kulüplerimizin başarılı sayılabilmesi için neler kıstas alınmalı?
Bu paraları harcıyorsan, Avrupa’da başarılı olman lazım. Bunun kriteri de Şampiyonlar Ligi yarı finalidir. Bundan sonra yaşadığım süre içinde büyük mucizeler olmazsa, hiçbir Türk takımının Şampiyonlar Ligi’nde ilk dördü görebileceğini düşünmüyorum. Çünkü ilk dört genelde değişmiyor, biliyorsun. Orada bambaşka bir futbol oynanıyor ve tüm dünya tarafından takip ediliyor.

Peki siz kulüp yöneticiliği yapar mıydınız?
Yönetici olmak isterdim. 35 yaşındaydım, çapraz bağ ameliyatı oldum, iki ay sonra top oynadım. Ama şimdi bakıyorum takımlara; adam ‘Çapraz bağ yırtıldı’ diyor, sonrasında altı ay yok. Rehabilitasyonun ne olduğunu bilmiyorlar. Türkiye’de sağlık kurulunu benim rahmetli babam kurdu, Şenes Erzik Ağabey zamanında… Federasyon içinde sağlık kurumu yoktu. Çoğu kişi hatırlamaz; eskiden sakat sakat oyuncular alınırdı, onu da sonra gönderirdin. Sonra federasyon şart koydu; sağlık testinden geçmeyen oyuncu lisans alamayacak diye. Futbolcu kaçar abi, futbolcu kandırır. Bakıyorsun, yabancılar öyle yapmıyor. Türkiye’de bana göre hâlâ hiçbir takımın sağlık kurulu yok, sadece isim olarak var. Türkiye’nin en büyük ortopedistini sağlık kurulu başkanı olarak koymuşsun… Spor başka bir şey, sporla tıbbı birleştirmek bambaşka bir şey. Bakıyorum; Beşiktaş’ta Veli Kavlak’ın omzu sakat, altı aydır yok. Ne oldu abi? Bypass olsan oynarsın, nedir bu problem?

KESİNLİKLE ERKEN SEÇİM OLMALI

Ülkemizin şu anki durumundan bahsedelim biraz… Türkiye’nin gündemiyle ilgili neler söylemek istersiniz?
Halkın seçtiği bir tane cumhurbaşkanı var, o da Cumhurbaşkanı’mız Sayın Recep Tayyip Erdoğan… Erdoğan beyefendinin bu ülke için neler yaptığını anlatmaya kalksam; bir gün değil, haftalar sürer. Bana bazen ‘yandaş’ diyorlar. Ben iki sıfır sildim servetimden ama Sayın Erdoğan’ın karşısında olduğunu söyleyenler, Geziciler, servetlerine iki-üç sıfır koydular. Artık Cumhurbaşkanı’mız Recep Tayyip Erdoğan düşmanlığının bırakılması lazım. Erdoğan bu ülkeye uzun yıllar hizmet etmiş biri, rakamlar bunu gösteriyor. Bu insanlar Recep Tayyip Erdoğan düşmanlığını bıraksınlar, biz de işimize bakalım. 2015’i kaybettik, 2016’yı da kaybetmeyelim. Kesinlikle erken seçim olmalı. Koalisyonların yürümediği çok net; bana bir tane yürüyen koalisyon söyleyin. Recep Tayyip Erdoğan nefretinden dolayı şu an bir kaos yaşıyoruz. Milletin onun yaptığı doğru işlerin farkına varması, Erdoğan nefretinden kurtulması lazım. Kurtulursa son 12-13 senelik istikrarı tekrar yakalayabiliriz. Ülkemiz çıkışta, önünü kesmeye çalışan bazı güçlere yardımcı olmamak lazım. Bu düşmanlıktan kurtulamazsak başarılı olamayız; olamayacağımız da çok net ortada!

MODERN İNSANIN MUTLAKA AVUKATI PSİKOLOĞU VE DİŞÇİSİ OLMALI

Kulüp yöneticisi olsanız üslubunuzun sertliği ile de dikkat çekerdiniz…
Ben kendimi de çok ağır eleştiren bir adamım. Psikoloğum ‘Kendiniz için söylediklerinizi biri size söylese kavga edersiniz’ diyor. Benim yaptığım doğru mu emin değilim. Bu kadar objektif olmak bana zarar getirdi ama ne yapayım, yapım bu. Çocuklarımı da ağır eleştiririm.

Psikoloğa düzenli gidiyor musunuz?
Modern insanın her daim bir avukatı, bir psikoloğu, bir de dişçisi olmalı. Sadece başın sıkıştığında bunlara gidersen yanmışsın.

TEKNİK DİREKTÖR OLSAM HEPSİNİ ODUNLA DÖVERDİM

Siz teknik direktör olsanız nasıl olurdunuz?
Hep düşünüyorum, ben yapamazdım. Türk futbolcusunun altyapısı o kadar bozuk ki, adam daha beşinci dakikada bir hafta boyunca ‘Yapma’ dediğin şeyi yapıyor. Kaleci için diyorum mesela; eğer kalenden uzaktaysan topu bir an evvel dışarı atacaksın ama adam hâlâ sahanın içine atıyor; anlatamıyorsun. Teknik direktör olsam; al odunu eline, gir içeri, döv hepsini… Teknik direktör olmak farklı bir şey; maç seyretmekle olmaz. En beğendiğim teknik direktör Hikmet Karaman’dır.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ