SadeKadınlar – Moda
SON MODA

Vajinaya Acısız Ağda Nasıl Yapılır & Hangi Agda Kullanılır?

2018 Abiye Elbise Modelleri En Gözde ve Şık Parçalar

Taşlı Abiye Sevenler İçin En Güzel Taşlı Abiye Modelleri

Örgü Topuz Saç Modelleri 2017

Kabarık Prenses Gelinlik Modelleri – 2017 2018

50 Tane Popüler Ombre Saç Modelleri

Omuz Dekolteli Kazak Modelleri

Bikini bölgesi beyazlatma Yöntemleri

Emla Krem Gerçekten İşe Yarıyor mu? Uyuşturucu Krem

2018 Örgü Saç Modelleri, En Trend Saç Örgüsü Örnekleri

2018 Kalın Kaş Modelleri – Kalın Belirgin ve Güzel Kaşlar

2018 Beyaz Abiye Elbise Modelleri – Gelinler Bile Kıskanacak

2018 Uzun Abiye Elbise Modelleri Zarif Şık ve Etkileyici

2018 Çocuk Abiye Elbise 12 & 15 Yaş Kız Çocuk Elbise Modelleri

Dağınık Topuz Saç Modelleri Abiyelerin Tamamlayıcısı

2017 Pronovias Abiye Elbise Modelleri – Yeni Sezon

Muhteşem Kızıl Saç Renkleri ve Modelleri

En Dikkat Çeken 2018 Abiye Modelleri ve Gece Elbiseleri

6 Haftada Mucize! Kalça ve Basen Eritme Diyeti

2018 Abiye Modelleri Dikkat Çekici Şık ve Zarif Uzun Gece Elbiseleri

2017 Yılbaşı Bayan Hediyesi Fikirleri

Gece Abiye Elbise Modelleri Hem Ucuz Hem de Şık

2018 İki Parça Abiye Modelleri Ünlü Markaların Şık Elbiseleri

Evde Burun Küçültme Egzersizleri İşe Yarıyor mu?

Son Moda 2017 Mango Mont ve Kaban Modelleri

2017 Abiye Modelleri Kısa Şık Gece Elbiseleri

2018 Sokak Modası Trendleri Olabildiğince Yaratıcı

En Güzel Bayan Kayak Kıyafetleri, Son Moda Kayak Montları

Asaletin Rengi Siyah Abiye Modellerini Gördünüz mü?

Bu Abiye Modelleri İle Bütün Gözler Üzerinizde 2017 2018

Gençleşmek için Plastik dokunuşu

Gençleşmek için Plastik dokunuşu

Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Lütfi Eroğlu, estetik cerrahi bir ilki gerçekleştirdiklerini söyledi.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi, Ağız, Yüz ve Çene Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Lütfi Eroğlu, ultraskin (ses ötesi tedavi HIFU) uygulamasının Samsun’da ilk kez kendileri tarafından uygulanmaya başlatıldığını belirterek, “Artık yüz ve boyundaki kırışıklıkları bu uygulama ile yok ediyoruz” dedi.Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Lütfi Eroğlu, Samsun’da bir ilki gerçekleştirdiklerini söyledi. Prof. Eroğlu, “Ultraskin ile gençleştirme ses dalgaları kullanılarak cildin alt katmanlarındaki kolajen üretiminin tetiklenmesi ile ciltte sıkılaşma ve lifting etkisi sağlayan bir yöntemi ilk kez Samsun’da uygulamaya başladık” diye konuştu.

Prof. Dr. Eroğlu, ultraskin cihazı sayesinde yapılan tedavide, ısı enerjisi oluşturan ses dalgaları ile doku derinliğine odaklandıklarını ve cildin üst tabakasına zarar vermeden deri altındaki bağ dokusunda kolojen üretimini artırarak yüzde gençleştirme sağladıklarını belirterek şunları söyledi: “Ultraskin yüz ve boyun germe sırasında cildin 3 mm ve 4,5 mm altına odaklanmış ultrason dalgaları hedeflenen uygulama bölgelerinde, kolajen üretimini uyaran ısı hasarları oluşturulur. Bu işlem sırasında cilt yüzeyi uygulamadan etkilenmez. Cilt altında taşıyıcı bağ dokusunun bulunduğu derinliğe ulaşan enerji sayesinde dokuda yeni kolajen yapımı uyarılarak güçlü bir sıkılaşma etkisi meydana gelir ve zaman içinde cerrahi müdahale olmadan yüz germe etkisi elde edilir. Yüz cildi ve yüz ovalitesinde kaybı olan çene çizgisinde sarkmaları olan hastalarda yanaklara, gıdı bölgesindeki sarkmayı düzeltmek amacıyla boyuna, kaş kaldırmak amacıyla kaş-alın bölgesine, göz dış ve alt kısmındaki kırışıklıkları azaltmak amacıyla göz çevresine, dekolte bölgesindeki kırışıklıkları düzeltmek amacıyla da dekolteye uygulamaktayız.”

Ultraskin uygulamasının yaklaşık bir saat sürdüğüne dikkati çeken Prof. Dr. Lütfi Eroğlu, “Ultraskin ile cilt germe tek seanslık bir uygulamadır. Uygulama sırasında hastalarımız hissettikleri acıyı genelde ‘iğne batması’ ya da ‘elektriklenme’ olarak algılıyorlar. Bu uygulamamızda ağrı olmadığı için, anesteziye ihtiyaç duymuyoruz. Ayrıca tedavi sonrası hasta hemen sosyal yaşımına geriye dönebilmektedir” şeklinde konuştu.Ultrason enerjisinin tıpta 50 yıldan aşkın süredir güvenle (gebeler dahi) kullanılmakta olduğuna dikkat çeken Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahı Prof. Dr. Eroğlu, ultrasikin uygulamasının, ilk andan itibaren başlayan etki her geçen gün daha belirginleştiğini ve 3 ayın sonunda maksimum etkiyi verdiğini ifade ederek, yüzdeki sıkılaşmanın cildin özelliklerine göre 1.5 ila 2 yıl sürdüğünü söyledi.

Ultraskin ile yapılan uygulamanın tüm estetik cerrahi uygulamalarla kombine edilebileceğini belirten, Prof. Dr. Eroğlu, şu bilgileri verdi: “Bu yöntemler sırası ile botox, dolgu gibi enjeksiyon tedavileri, fraksiyonel lazer, radyofrekans gibi cilt yenileme yöntemleri organik lifting (eriyebilir cerrahi iplerle yüz ve boyun germe), prp gençlik aşısı ve mezo lifting gibi cildin kalitesini arttırıcı yöntemlerle kombine edilebilir. Böylelikle cerrahi yöntemler kullanılmadan cerrahi yöntemlerin sonucuna yakın uygulama sonuçlarına ulaşabiliriz. Günümüzde artık ideal uygulamalar kişinin ihtiyaçları doğrultusunda fayda sağlayabilecek kombinasyon tedavilerinin ortaya koyduğu pratik, anlamlı ve etkili uygulamalardır. Bu da kişide sosyal izalasyona neden olmadan, ciddi yan etkiler oluşturmadan iyilik halinin korunması ve geliştirilmesi anlamına gelecektir. Önümüzdeki yıllarda medikal estetik güzellik kavramının korunmasında en önemli faktör olacaktır.”


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ