Gelin Saçı ve Gelin Makyajı Nasıl Olmalı?

Yanlış yapılan saç ve makyaj uygulamaları gelinliğin arka planda kalmasını sağlıyor. Peki doğru saç ve makyaj nasıl olur? İşte cevabı…

Gelin Saçı ve Gelin Makyajı Nasıl Olmalı?

Her gelinin hayalindeki gelinlik özeldir. Sadece doğru gelinliğin alınması ile bitmeyen maceranın devamında ise gelinliğe uygun saçın ve makyajın yapılması geliyor. Gelin Makyajı Nasıl Olmalı? Çoğu zaman yanlış yapılan saç ve makyaj uygulamaları gelinliğin arka planda kalmasını sağlıyor.

Gelinliğe Uygun Gelin Makyajı Nasıl Olmalı?

Her yüz tipine göre farklı bir makyaj tarzı belirlenmiştir. Seçilen gelinlik doğrultusunda makyajın tonuna karar verilir. Gelin modasında ise belirlenen kriterlere göre,  saç ve makyajın gelinliğin önüne geçmemesi lazım. Sade bir saç ve makyaj uygulanan gelinlerin ise tercih ettikleri saç modelinin de gelinliğe uyması gerekmektedir.

Gelin Saçı Nasıl Olmalı?

Eğer tercih edilen gelinlik straplez bir gelinlik ise dağınık topuz ve açık saç modelleri uygulanabilir. Sıkı toplanmış bir topuzun ardından saça takılan duvak straplez gelinlik giyen gelinlerde boyun kısmını oldukça uzun gösterir ve buda istenmeyen bir durumdur.

Eğer kalın askılı bir gelinlik tercih edilmişse saç sıkı toplanır ve duvak topuzun altından saça sabitlenmelidir. Gelinliğin temel alındığı kadar düğün mekanının da önemli olduğu saç modelinde kır düğünlerinde genellikle açık saç modelleri tercih edilir. Saça takılan papatya ya da değişik çiçekler ise kır düğünlerinde gelinliği tamamlayan unsurlardandır.

Gelin Mayajı Nasıl Olmalı

Kumsal düğünlerinde genellikle tercih edilen kısa gelinliklerde dağınık saç modellerini deniz kabukları ile yapılan bir tacın süslemesi uygun bir model olacaktır.

Gelinlerin makyajları hiçbir zaman abartılı olmamalıdır. Soft renklerin kullanılması gerektiği makyajlarda göz yapısına göre gölgelendirme yapılmalıdır. Toprak tonlarının da makyajlarda kullanılması gelinlere doğal bir hava katmaktadır.

Renkli gözlü bayanlarda göz renginin ortaya çıkması için siyah tonlarında makyaj uygulanmalıdır. Eğer siyah tonlarında bir makyaj uygulandıysa rujun koyu yerine açık tercih edilmesi önemlidir. Soft bir makyajda ise sadece dudağın rengini ortaya çıkaracak bir ruj ise yeterli olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ