Gelin Makyajının Normal Makyajdan Farkı Nedir?

Gelin Makyajının Normal Makyajdan Farkı Nedir?

Makyaj makyajdır değil mi? Görünümünüzü güzelleştirmek için yapıyorsunuz! Peki, gelin makyajının normal makyajdan ne farkı var? Her gün gelin makyajı ile uğraşan makyözler, hemen hemen her gün bu tür sorularla karşılaşıyor. Bu yüzden gelin makyajı ile normal makyaj arasındaki farkı ortaya çıkarmak ve etrafındaki havayı temizlemek gerekir.

Gelin ve Normal Makyaj Arasındaki Temel Fark Nedir?

Her gün yapmıyorsun

Temel fark, her gün gelin makyajı yapmamanızdır. Özeldir ve sadece düğün gününüzde yaparsınız. Normal makyaj her gün, işte, partide veya düğün günü hariç her yerde yapılabilir.

Karmaşık ve Zaman Alıcıdır

Düğün makyajını bitirmek çok zaman alır ve sanatçı, tasarımları çok önceden planlar ve düşünceli bir şekilde özelleştirir. Gelin, düğün gününden günler veya aylar önce makyözle buluşarak kendi yüzünde neyin işe yarayıp neyin yaramayacağına danışır. Bazı gelinler ve makyözler, en uygun olana karar vermek için çeşitli makyaj türlerini denemek için ekstra yol kat ederler.

Gelin Taleplerini Karşılamak Zordur

Her gelin farklıdır ve makyaj türünü makyöze danışmadan önce aklında bir şeyler vardır. Örneğin, Bollywood makyajları birçok kızın beğenisini kazanıyor. Bu nedenle, genellikle belirli taleplerle gelirler. Özellikle makyaj türü onlara pek uymadığında ve gelin makyajının farklı olduğu yer burasıdır!

Birçok Teknik Karmaşıklık İçerir

Teknik cephede de gelin makyajı, istenen güzellik etkisini yaratmak için birçok kozmetik ve makyaj aracının kullanılmasını içerir. Gelinin parıldamasını ve özel görünmesini sağlamak için sanatçının geçmesi gereken birçok denenmiş ve test edilmiş kombinasyon vardır. Bunun dışında, normal muadillerinden daha pahalıya mal oluyorlar.

Düzenli Makyajlar

Düzenli makyajların da kendilerine özgü zorlukları vardır. Ancak düğün günü her zamankinden daha özel olduğu için gelinler düğün makyajı konusunda titiz davranırlar. Her şeyin mükemmelden daha fazlasını istiyorlar. Bu, düzenli makyajlarda mutlaka geçerli değildir. İşlemeleri nispeten daha basittir.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ