SadeKadınlar – Moda

Far Sürerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Far Sürerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Far Sürme Teknikleri: Far, gözleri belirginleştirir ve göze anlamlı bakışlar katar. Bu sebeble makyajın en önemli kısmı, gözü etkileyici bir şekilde ön plana çıkarmaktır. İşte adım adım far sürme teknikleri…

Göz farı nasıl sürülür

Far Sürme Teknikleri

 •  İyice Dağıtın
  Mükemmel bir göz makyajı için altın kural göz farını iyice dağıtmaktır. Düzgün dağıtılmayan göz farı doğal görünmez. Bunu yapabilmek için yumuşak bir fırça kullanmalısınız.
 • Astar Kat Oluşturun
  Göz farını uygulamadan önce daha iyi sonuç alabilmek adına önce bir astar kat oluşturmalısınız. Bunu makyaj bazı ya da fondöten, pudra kullanarak yapabilirsiniz.
 • Uygun Rengi Seçin
  Renk seçimi çok önemli. Gözlerinizin rengini ortaya çıkaracak renkleri seçmelisiniz. Mesela mavi gözlere mavi, bronz, açık kahve yakışırken yeşil gözlere mor, koyu yeşil ve kahve tonları yakışır. Kahverengi gözler ise en şanslı olanı, renk seçiminde daha rahat olabilirsiniz.
 • Doğru Şekilde Vurgulayın
  Kaş kemiğine ve gözlerinizin köşelerine uygulayacağınız açık tondaki far, tüm yüzünüzün aydınlanmasını sağlar.
 • Simli Farlara Dikkat
  Simli göz farları kırışıklıkları vurgular, bu nedenle eğer kırışıklıklarınız varsa krem far kullanın.
 • Koyu Renkli Far Sürerken
  Kirpik çizgisine çok yakın sürülen koyu far gözlerinizi olduğundan daha küçük gösterir. Eğer gözlerinizin büyük görünmesini istiyorsanız koyu farı bu bölgeden uzak tutun ve daha yukarı taşıyın.
 • Fırçaları Temizleyin
  Bu size basit gelebilir ama gereklidir. Daha başarılı bir sonuç için fırçada biriken far kalıntılarını iyice temizleyin.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ