SadeKadınlar – Moda

Eyeliner Nasıl Çekilir? İşte Eyeliner Çekmenin Püf Noktaları

Eyeliner Nasıl Çekilir? İşte Eyeliner Çekmenin Püf Noktaları

Eyeliner yaptığımız makyajın tamamlayıcılarından bir tanesidir. Son günlerde iyi bir göz makyajının vazgeçilmezi eyeliner; artık hayatımızda oldukça önemli bir rol oynuyor. Siyah ve düzgün çekilmiş ise gözlerinizi belirginleştirip, çekici bakışlara sahip olabilirsiniz. Özensiz sürülen eyeliner, göz yapınızın kusurlu görünmesine sebep olabilir. Bazı püf noktalarını doğru bir şekilde yaptığımız takdirde kusursuz bakışlara sahip olmamız mümkün. Öncelikle rahatlıkla kullanabileceğiniz ürünü seçmeliyiz. Hangisi bizim elimize daha yatkın ve sürmemiz daha basit ise onu seçmeliyiz. Bunun için eyeliner çeşitlerini kısaca inceleyelim.

Eyeliner Nasıl Çekilir? İşte Püf Noktaları

Göz kalemi çekmeye alışıksanız, eyeliner öncesi kalem çekerek düzgün bir çizgi oluşturun. Böylece üzerine düzgün bir biçimde uygulamak daha basit olur. Çizgiyi çekmeye ortadan başlayın. Sonra gözün iç köşesi ve sonrasında da gözün dış kısmını tamamlayın. Kuyruklu bir stil tercih edecekseniz, ilk önce kuyruğu çizin. Çizginin hizası alt kirpik dibinin dış kısmı olursa işiniz daha da basitleşir. Eliniz çizgi çekmeye alışık değilse, düzgün bir çizgi oluşturacak biçimde küçük noktalar durumunda uygulayın ve sonrasında noktaları birleştirin. Bulaştırdığınız eyelinerı kulak çubuğu üzerine az miktarda fondöten dökerek temizlerseniz yüzünüzde siyah izler bırakmasını önlemiş olursunuz. Sürdükten sonra bir süre kurumasını bekleyin. Yoksa göz kapaklarınıza bulaşabilir.

Eyeliner Nasıl Çekilir İşte Püf Noktaları

İşte Eyeliner Çeşitleri ve Özellikleri

Likit Eyeliner

Yeni başlayanlar için zor sürülebilen çeşididir. Fırçası çok incedir. Yeni başlıyorsanız daha basit uygulanabilen bir çeşit kullanımıyla pratik yapıldıktan sonra rahatlıkla kullanmak mümkün.

Dip Eyeliner

Likit eyelinere benzer. Fırçası likitten farklı olarak biraz daha kalın, kalem ucuna benzer olduğu için kullanımı likite göre daha basittir.

Cake Eyeliner

Fırça ile uygulanmalıdır. Bu çeşidi aslında biraz sıkıştırılmış pudraya benzer. Sadece nemli bir fırça yardımı ile uygulanır. Kontrolü likit  göre daha kolaydır.

İşte Eyeliner Çeşitleri

 Kalem; Yeni başlayanlar için en kolay kullanıma sahip, daha fazla acemilik döneminde kullanılan denetimi basit, en kolay çeşittir. sürmeye yeni başlayanlar için rahatlıkla kullanabilmeniz mümkün.

Jel ; fırça ile uygulanıyor olması açısından likit eyelinera göre daha basit sürülebilir.

Eğer yeni kullanmaya başlıyorsanız ya kalem veya jel olanlar tam size göre ürünlerdir.Bu ürünleri kullanarak elinizi alıştırabilir ve harika sonuçlar elde edebilirsiniz.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ