Evde Saç Nasıl Boyanır? İşte Püf Noktaları

Evde Saç Nasıl Boyanır? İşte Püf Noktaları

Evde saç boyama çoğu kişinin başvurduğu, kolay bir uygulamadır. Ancak bazı püf noktalarına dikkat edilmezse, saçlarınızda ton farklılıkları gibi istemediğiniz görüntüler oluşabilir. Aslında yapacağınız prosedür çok kolay, yalnızca saçınızı boyamadan önce dikkat etmeniz gereken noktaları öğrenmeniz gerekiyor.

Evde Saç Boyamanın Püf Noktaları

İşte saçınızı boyamadan dikkat etmeniz gereken noktalar

İlk olarak saç boyanızı alırken, üzerindeki renge aldanmayın. Seçtiğiniz ton, birebir aynı olmayacaktır. Unutulmamalı ki, saç renginiz, seçmiş olduğunuz boya rengini direkt olarak etkileyecektir.

Tercih ettiğiniz, renk mevcut saç renginizden en çok 3 ton açık veya koyu olması gereklidir. Zıt renklere doğrudan geçiş yapmak hem saçınızı yıpratır, hem de saçınızda ton farklılıkları meydana getirir. Saçınızı eşit parçalara bölerek tokayla tutturun. Bu biçimde boyamayı atladığınız yer olmadığından emin olabilirsiniz.

Boyayı kirli saça uygulamak, daha iyi sonuç verecektir. Saç boyanızın, kullanma talimatını kesinlikle okuyun ve harfiyen uygulayın. Aksi takdirde istediğiniz sonuca ulaşamayabilirsiniz.

Bekleme süresinden ne daha az, ne de daha çok beklemeyin. Tam saatinde saçınızı yıkayın.

Eğer saçınızın rengini evde kendiniz değiştirmek istiyorsanız, saçınızı tamamı ile boyamadan önce, boyadan az miktarda hazırlayın ve saçınızdan bir tutam ayırarak, bu tutam üzerinde deneyin. Eğer istediğiniz tonu elde ettiyseniz, saçınızın geriye kalan kısmını gönül rahatlığıyla boyayabilirsiniz.

Saçınızı boyamadan önce saçınızı saç kremiyle yıkamayın veya boyanıza katmayın. Bu prosedür saç renginin dayanıklılığını azaltır ve kısa süre sonra saç renginiz akar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ