Evde Saç Nasıl Boyanır?İşte Evde Saç Boyama Yöntemleri

Evde Saç Nasıl Boyanır?İşte Evde Saç Boyama Yöntemleri

Evde saç boyamak istiyorsunuz fakat doğru ve güzel bir sonuç alamamaktan mı korkuyorsunuz? Saçlarınızı boyarken hata yapmamak için hazırladığımız evde saç boyama tekniklerine göz atmanızı öneririz.

Evde Saç Boyama Yöntemleri İle Doğru ve Güzel Sonuçlar Alacaksınız

Saçınızı boyamaya karar verdiğiniz gün saçlarınızı yıkamayın. Saçınızda ve saç derinizde bulunan yağ sizi boyanın tahriş olma gibi etkilerinden korur.

İlk Defa Uyguladığınız Rengi Saçınızın Ufak Bir Bölümünde Deneyin

Özellikle gri saçlarınız varsa, bazı boyalar gri kapamada etkili olmayabilir. Bu sebepden saçınızın tamamını boyamadan önce boyanızı ve bekleme sürenizi test edin. Ayrıca koyu renk saçlar da bazı boyaları tutmayabilir. Bu yüzden de boyanızı saçınızın bir tutamında denemenizde yarar var.

Evde Saç Boyama İşleminde İki Farklı Renk Tonu Kullanırsanız Saçlarınız Daha Doğal Durur

İki farklı renk tonu kullanarak, evde boyadığınız saçınızın daha doğal görünmesini sağlayabilirsiniz. Uzmanlar kalıcı renklerin sürekli uygulanmasının saça zarar verdiğini söylüyor.

2017'ninTrend Saç Rengi: Kan Portakalı Saç Renkleri, Blorange

Saç Uçlarınızı Saç Diplerinizi Boyadığınız Gibi Boyamayın

Saç diplerinizi ve saç uçlarınız birbirinden tamamen farklıdır, bu nedenden dolayı aynı biçimde boyarsanız tamamıyla farklı görünebilirsiniz. Saç uçları boyayı köklerden daha kolay alır bu yüzden saçlarınızı boyamaya köklerinizden başlayın.

Boya Rengini Seçerken Kendi Ten ve Göz Renginizi Dikkate Alın

Saç rengi seçerken ten renginizi ve göz renginizi göz önüne almalısınız. Sarı saç tonları beyaz tenli insanlara daha fazla yakışırken, karamel gibi kahve tonlarda saçlar koyu renk tenli insanlara daha fazla yakışabilir. Her renk, her insanda farklı durabilir.

Saçlarınız İçin Açıcı Kullanmanız Gerekiyorsa Kuaföre Gidin

Saç renginizi bir iki ton açmak veya koyulaştırmak basit bir işlem gibi görülebilir. Fakat saçınızdan daha sağlıklı bir sonuç almak istiyorsanız keskin değişiklikleri kuaförünüze bırakmanız daha doğru olacaktır.

Kaşlarınızı Boyamayın

Kaş renginiz saç renginize göre daha koyu durduğu için renklerini eşitlemek size cazip gelebilir yalnız kaşlarınız boyamak göze yakın olmasından dolayı sakıncalı bir durumdur.

Çoğu insan saçlarını boyadıktan sonra boyanın akmaması için saçlarını yıkamaktan çekinirler. Bu durum boyanın kalıcılığı açısından etkili olsa da saçların sağlığı için yanlıştır. Saçlar boyandıktan sonra saç derisinde ve saç tellerinde kalan saç boyasını arındırmak için, saçları boya koruyucu şampuanlarla yıkamak gerekir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ