Esmer Bayanlara Özel Gece Makyajı Nasıl Yapılır?

Esmer Bayanlara Özel Gece Makyajı Nasıl Yapılır?

Siz esmer kadınlar gecelerde  muhteşem ve büyüleyici görünmek istemez misiniz? Esmer bayanlar gece makyajı için hangi renkleri tercih etmeli ve nasıl kullanmalı gibi bir çok sorunun cevabını haberimizde bulabilirsiniz. İşte bizde sizler için sadece size özel olan muhteşem gece makyajı önerilerini hazırladık.

Esmer Kadınlar Size Özel Gece Makyajı Önerileri

Esmerler İçin Gece Makyajı

Cilt Temizliği

Öncelikle cildinizi makyajdan güzelce arındırın ve temizleyin. Cilt tonunuza uygun BB kremi makyaj süngeri ile cildinize eşit bir şekilde yayın. Cildiniz böylece hem canlı hem de kusursuz gözükecek.

BB Krem Kullanımı

BB kremi kullanırken dikkat etmeniz gereken önemli nokta ise cilt tonunuza uygun BB kremi seçmiş olmak.BB kremi alırken kol içinde deneyip teninizde nasıl durduğuna bakıp öyle almalısınız. Çok açık ya da çok koyu renkli BB kremler yoğun fondoten etkisi oluşturacağından kendi ten renginize en yakın tonu bulmalısınız.

Kapatıcı Kullanımı

Kapatıcıyı göz altlarından itibaren hafifçe uygulayın. Göz altı morluklarını kapatmak için kullanacağınız kapatıcınız mutlaka ten renginizle uyumlu olmalı. Çok açık renkli kapatıcılar göz altlarınızı daha yorgun gösterirken, ten renginize uymayan koyu renkli kapatıcılarsa göz altındaki halkaları daha belirgin bir hale getirir.

Allık Kullanımı

Kesik uçlu bir fırçayla bronzer’ı elmacık kemiklerine uygulayın. Ve şeftali tonlarındaki bir allık kullanarak yüze daha canlı bir ifade kazandırın. Bronzer’ı elmacık kemiklerinin altına tek yönde sürerseniz hatlarınızı belirginleştirirsiniz.

Far Kullanımı

Makyajın kalıcılığını arttırmak için öncelikle göz kapaklarına far bazını uygulayın. Özellikle simli ya da ıslak makyaj yapmayı tercih ederseniz far bazı kullanmanızda fayda var.

Far bazından sonra gözünüzü ortaya çıkaracak koyu renkli bir farla gölgelendirme yapmalısınız. Makyajın öne çıkan unsuru parıltılı pigmenti sentetik bir fırçayla gözün orta kısmından göz pınarlarına doğru uygulayın.

Eyeliner

Kirpik diplerinden itibaren ince bir eyeliner geçin. Mat yapıdaki, sıcak kahve tonlarındaki bir farla gözün alt kısımlarını belirginleştirin.

Maskara Kullanımı

Maskarayı zigzag şeklinde tarayarak kirpiklere uygulayın. Kaşlarını önce tarayın ve uygun renkli bir kaş kalemiyle boşlukları doldurun. Tek bir bölgeye yoğun olarak uygulamaktan kaçının. Yumuşak hareketlerle, dokunur gibi kaş kalemini kullanın.

Ruj

Nude tonlardaki bir rujla makyajınızı tamamlayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ