SadeKadınlar – Moda

Erkeklerde Cilt Bakımı

Erkeklerde Cilt Bakımı

Mevsim geçişleri, sağlıksız beslenme, yeteri kadar su içmeme, genetik etkenler gibi çoğu faktör yalnızca kadınların değil, erkeklerin de cildini aynı oranda yıpratıyor. Özellikle 30’lu yaşlarla beraber her aynaya bakıldığında göze çarpan değişiklikler erkeklerin de vakit kaybetmeden ciltleri için gerekli önlemleri almalarını gösteriyor. Alın ve göz kenarlarında meydana gelen kırışıklıklar, tıraş sonrası pul pul dökülen bir cilt, kızarıklıklar, göz altlarında meydana gelen morluklar, torbalanmalar.

Cilt temizliği

Erkeklerin derisi, kadınların derisinden daha kalındır. İlk bakışta bu durum erkekler için bir üstünlük gibi görünüyor. Oysa erkeklerin cilt yapıları daha çok yağ ürettiğinden, erkeklerin ciltleri akne oluşumuna daha meyillidir. Ve akneler, daha uzun süre ciltte kalabiliyor. Cildin nem dengesini koruyabilmek, akne oluşumuna izin vermemek için cilt temizliği çok önemli. Cildinizi temizlerken bunlara kesinlikle dikkat edin:

Cildinizi kesinlikle sabunla yıkamayın. Çünkü sabun cildi kurutur. Sabun, bilhassa kuru ciltlerde cildin pul pul dökülmesine neden olurken, yağlı ciltlerde ise daha çok yağ salgılanmasına neden olur. Sabun yerine özel cilt temizleme ürünlerini tercih edin.

Tıraş, bunun yanı sıra ciltteki ölü deri tabakasının temizlenmesine yardım eder. Hücre oluşumunu ve cildin yenilenmesi sağlar. Fakat tıraş esnasında özen gösterilmezse, ciltte kızarıklıklar hatta kıl dönmeleri meydana gelebilir. Bu yüzden mümkün olduğunca alkol içermeyen ve cilt tipinize makul ürünleri tercih etmeye özen gösterin.

Cildin tahriş olmasını engellemek için tıraş bıçağınızı haftada bir yenileyin.

Cildinizi kesinlikle nemlendirin.

Cildinizin kurumaması için beslenmenize ve günde kesinlikle iki litre su içmeye özen gösterin.

Göz bakımını ihmal etmeyin

Gözlerin kırpıldığında ortaya çıkan kaz ayakları, gözaltlarında meydana gelen torbalanmalar ve morluklar erkeklerin de bir an önce önlem alması gerektiğinin sinyallerini vermektedir. İşte göz bakımında yapmanız gerekli olanlar:

Yenileyici bir göz çevresi bakımı, cildin sıkılaşmasını sağlar. Bu yüzden doğru uygulanacak cilt temizliği sonrasında bakım kremlerinizi sürmeyi ihmal etmeyin.

Özellikle yaz aylarında zararlı güneş ışınlarından gözleri güvenliğini sağlamak gerekiyor. Bu yüzden dışarıya çıkarken kesinlikle yüz tipinize makul güneş gözlüğü kullanın.

Evde yapılacak kolay programların yanı sıra düzenli olarak profesyonel göz bakım programlarını da ihmal etmemek gerekiyor.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ