Gelin Saçı, Gelin Başı ve En Güzel Gelin Topuzu Örnekleri

Gelin Saçı, Gelin Başı ve En Güzel Gelin Topuzu Örnekleri

Gelin saçı hazırlanırken, ne olursa olsun saçların en güzel şekilde olabilmesi için kuaförün tecrübeli olması ve mekanın çok müsait olması şartları hep göz önüne alınmalıdır. Unutmamak gereken en önemli şey de asla düğün öncesi saçlarınızı kestirmemelisiniz. Uçlarından bile olsa aldırırsanız saçlarınıza kötülük yapmış olursunuz.

Topuz ya da maşa… O büyük gün geldiğinde saçlarınızın bir santim bile kısa olması kuaförün işlerinin zorlaştırabilir. İyisi mi, ne kadar uzun saç o kadar hoş gelin saçı formülünü tavsiye ediyoruz. Bu arada saç rengi ile değişiklik ya da dipboya gibi işlerin de en az 3 gün kala yapılmış olması gerekir. Böylece boya lekesi ya da olumsuz bir işlem riskini yok etmiş olursunuz. Aynı gün saç bakımı yaptırmak da çok iyi bir fikir gibi gelmiyor bana, çünkü zaman o kadar hızlı akar ki duvak takılırken telaşa düşmemek daha sağlıklı ve sağlamdır.

Bir gelin saçı izlenimi vermek için en önemli unsur, rahat mekan ve yeterli zamandır. Yani düğün günü sadece saç şekillendirme ile ilgilenilmelidir ve o büyük gün geldiğinde, kuaföre gidilmesi gereken saatten 4 saat önce varılmış olmalıdır. Saç modelinize karar verirken gelinliğinizi ve düğünün yapılacağı ortamı göz önünde bulundurun. Bir kır düğünü için açık saçlarda minik çiçekler hoş dururken, balo salonu için topuz bir model ve göz alıcı bir taç yerinde bir seçim olacaktır. Düğünün yapılacağı yerin iklim koşulları da seçiminizi etkileyecektir. Rüzgarlı bir günde kır düğünü yapıyorsanız saçlarınızın dağılmayacağı bir modeli ve aksesuarları seçmelisiniz. Saçlarınızı ise güzel bir taç, inci tokalar, minik çiçekler, boncuklar, ışıltılı tokalar ile süsleyebilirsiniz.

İşte En Güzel Gelin Başı ve Son Moda Gelin Topuzu Modelleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ