SadeKadınlar – Moda

Dumanlı Göz Makyajı İle Gizemli ve Çekici Bakışlara Sahip Olun!

Dumanlı Göz Makyajı İle Gizemli ve Çekici Bakışlara Sahip Olun!

Dumanlı göz makyajı en fazla kullanılan makyaj stilidir.Davetler söz konusu olduğunda aklımıza ilk gelen dumanlı göz makyajı oluyor. Kolaylıkla uygulayabileceğiniz bu göz makyajıyla son derece etkileyici bakışlara sahip olabilirsiniz.İşte sizler için dumanlı göz makyajı seçeneklerini bir araya getirdik.Hangisini isterseniz onu kolaylıkla uygulayabilirsiniz. Bakalım siz hangi dumanlı göz makyajını daha çok beğeneceksiniz?

İşte dumanlı göz makyajı seçenekleri sizler için…

Yoğun dumanlı etki

Dumanlı göz makyajı, bir makyaj hilesidir. Gözlerinizi ve göz renginizi daha çok ön plana çıkarmaya yarar.Yoğun bir dumanlı göz makyajında da, göz hatlarını ortaya çıkarıp, makyajının en can alıcı noktasını gözlerin olarak seçebilirsin. Bu göz makyajında Eyeliner sürmene gerek yoktur. ilk önce göz makyajı bazını göz kapaklarına uygula. Ardından seçtiğin tonun bir ton açık rengini, kaşının alt kısmı hariç, tüm göz kapağına uygula. Tercih ettiğin rengi de uygulayıp, fırça yardımıyla iyice dağıt. Kaş kemiğine ve göz pınarlarına aydınlatıcı uygula ve göz makyajın hazır!

Metalik efekt

Metalik gri tonları dumanlı göz makyajı için ideal! Göz kapağının üstüne koyu metalik gri rengini, biraz üstüne de daha açık tondaki metalik griyi sürüp, far fırçanla karıştır. Fırçanda oluşan rengi alt kirpik diplerine uygulayıp, bolca maskarayla makyajını tamamla!

Yeşil cazibe

Eğer gözlerin yeşil veya ela rengiyse, toprak tonlarındaki dumanlı göz makyajı tam sana göre olabilir! Bakır rengindeki parıltılı göz farını göz kapağına sür ve sonrasında da yeşil ışıltılı farını uygulayıp, renkleri karıştır. Kirpik diplerine de uygulayıp, göz pınarına tekrar bakır tondaki farını sürebilirsin.

Mürdüm gözler

Mor rengini sevmeyen yoktur öyle değil mi? Eğer gözlerin renkli ise, mürdüm tonları sana çok yakışacaktır. Mürdüm rengindeki göz farını göz kapaklarına ve alt kirpik diplerine uygulayıp, iki ton daha açık renkteki (hafif pembemsi) farı göz kapağının hemen üstüne sür. Göz pınarlarına ve gözünün alt kısımlarına aydınlatıcı uygulamayı da sakın atlama!

Dumanlı göz makyajından hangisini seçerseniz seçin, son derece güzel ve özel görüneceksiniz. Çok güzel bir göz makyajına sahip olmuş olacaksınız.  Yaptığınız göz makyajı ile gittiğiniz her yerde dikkat çekeceksiniz…


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ