Dudak Dolgunlaştırıcı Ruj Nasıl Kullanılmalı? İşte Kullanımı

Dudak Dolgunlaştırıcı Ruj Nasıl Kullanılmalı? İşte Kullanımı

Dudak Dolgunlaştırıcı ruj, günümüzde birçok kadın tarafından kullanılan bir sıvı ruj çeşididir. Dolgun dudak görünümünün bir taraftan da mat yapıda olması sağlanmaktadır. Bunun nedeni iri dudakların yeterince dikkat çekiyor olması ve mat rujun makyajda daha güzel görünmesidir.

Dudak Dolgunlaştırıcı Ruj Hakkında Merak Edilenler, Nasıl Kullanılır?

Yapılacak olan dudak makyajında genellikle kalem kullanılması daha düzgün ruj sürmeyi sağlamaktadır. Dudak dolgunlaştırıcı ruj kullanımı sayesinde kalem desteği ile istenilen dolgun dudak görüntüsü kolaylıkla elde edilmektedir. Bunun için öncesinde dudağa baz sürülerek nemlendirilmelidir.

Nemlendirilen dudağa sürülen mat ve dolgunlaştırıcı etkili ruj dudak çatlaklarını daha iyi kapatacaktır. Çatlak dudağa doğrudan sürülen ruj ise dudaktaki çatlak görünümünü daha da arttırmaktadır.

Dudak Dolgunlaştırıcı Ruj Hakkında Merak Edilenler, Nasıl Kullanılır?

Dudak Dolgunlaştırıcı Ruj Kullanımı Nasıl Olmalı

Dolgun dudaklar bütün kadınların hoşuna gitmektedir. Hatta bunun için dudak dolgusu yaptıran kadınlar olduğu da bilinmektedir. Anacak Dolgunlaştırıcı ruj kullanımı ile bu dudak görüntüsünü elde etmek mümkün olmaktadır. Peki, dolgunlaştırıcı ruj kullanımı nasıl olmalı? Seçilen rujun kaliteli bir mat ruj olması önemlidir.

Öncelikle sürülecek olan ruj rengine yakın bir kalem ile dudak çizgisi belirlenmelidir. Dolgunlaştırıcı Ruj kullanımı ile etkili dudak görünümüne kavuşmak son derece kolaydır.

Hatta bazen kalem kullanmadan da dolgunlaştırıcı etkili bir ruj kullanmak bile tek başına yeterli olmaktadır. Bazı kremler de dudaklardaki çatlakları doldurarak daha dolgun bir görünüm elde etmeyi sağlamaktadır.

blank

Dudak Dolgunlaştırıcı Ruj İçin Hangi Renk Tercihi Edilmeli

Dudak dolgunlaştırıcı ruj tercihi genellikle kahve tonlarında ya da pembe tonlarında tercih edilmektedir. Bunun nedeni kahverengi ve pembe renklerin daha pastel renkler olduğudur. Gerçeğe en yakın tonu elde ederek dudaklarda itici görüntünün önüne geçmek son derece kolaydır.

Hatta bazen her renkle uyum sağlayabilecek dolgunlaştırıcı etkili şeffaf sıvı parlatıcılar ruj üzerine uygulanabilmektedir. Böylece herhangi bir ruj kullanarak daha dolgun dudak görünümü elde edilebilmektedir. Estetik uygulamalara gerek kalmaksızın ve acı çekmeksizin bu sayede dolgun dudak görünümü oluşturulmaktadır.

Ancak dolgun dudak görünümünün üzerine hafif bir göz makyajı daha iyi olacaktır. Böylece abartıdan kaçınmak da söz konusu olacaktır. İstenilen dolgun dudak görünümü için hazır çekilmiş videolardan kopya çekmek de ilk başta doğru uygulama için yardımcı olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Bhm dedi ki:

    Hamileyken kullanılır mı zararları nelerdir dudak dolgunlastirici ruj kullanmanın

BİR YORUM YAZ