SadeKadınlar – Moda

Dolgun Saçlar İçin Tavsiyeler

Dolgun Saçlar İçin Tavsiyeler

Kendi kendinize uygulayabileceğiniz 6 adımda saçlarınız her zamankinden daha dyetişkin görünecek.

Saçınızın dyetişkin görünmesi, hacim kazanması için en kolay yollardan biri saçınızı kurutmaya başınızın yukarısından başlamanızdır. Çünkü saçlar kökten uca doğru kurur.

Hacim verici şampuanlarla yıkadıktan sonra saçlarınızı düz tarayın, başınızın üstünde toplayın ya da uçlarını yumUşak bir biçimde kıvırın. Saçlarınızı kolay bir at kuyruk yapabilirsiniz. Bu saçlarınıza hacim kazandırır ve kısa, ince saçları bile bu yolla kurutmak zaman alır.

İki adımda kurutun ve biçim verin. Saç kurutma makinesiyle yüksek ısıda kuruttuktan sonra saçınız yüzde 80 kuru iken biçimlendirici kullanın. Şekil vermeye başlamadan önce saçınızı ne kadar çok kurutursanız, verdiğiniz biçim o kadar kalıcı olur ve dolgun gözükür.

Daha fazla hacim istiyorsanız, başınız dik bir haldeyken, saçlarınız yuvarlak bir fırça ile düz bir biçimde yukarıya kaldırın. Bu başınızı eğip yapmanızdan daha iyidir.

Daha basit hacim için yılladır saç uzmanları, saçları normalde istediğiniz yönün tersine taramanızı tavsiye etmişleridir. Bu işe yarar çünkü saçları bir yöne kaldırıp kurutursunuz ve daha sonra ters yöne tararsınız. Doğal olarak dik dururlar.

Saçlarınızı tersten kurutmanız saçlarınızı daha dolgun gösterebilir yalnız dikkatli olun bazı durumlarda bu prosedür saçlarınızın elektriklenmesine yol açabilir.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ